En ole kytkykauppoja ennen harrastanut, mutta nyt pitäisi hankkia puhelin, joten ajattelin kokeilla. Miten pitkiä kytkykauppojen maksuajat yleensä ovat (esim. Nokian N95)? Tuleeko noihin jotain korkoja vai säilyykö summa koko ajan samana?
Kytkykaupoista?
4
1912
Vastaukset
- kysy itseltäsi miksi n95
gps laitteen takia ei kannata sen käyttö maksaa erikseen ohjelmistoineen ei kuulu hintaan.
Halvempi malli tai toi uusi n77 jos haluaa tvtä katsella.kaikissa uusissa muutenkin hyvät mp-soittimet ja kamerat.- Sidottuna liittymääsi
Kytkypaketissa olet sidottuna siihen yhteen liittymään 24kk eli 2 vuotta. Puhelimen/liittymän lasku pysyy koko ajan samana, mutta kannattaa miettiä tarkkaan, ottaako kytkyn, koska sitten 2 vuoden päästä siitä puheliemsta et saa juri oikein mitään.
- Uutta tietoa
Ai maksaako? Uutta tietoa? Minnes mä lähetän rahaa satelliittivastaanotosta ja ohjelmistosta? Sitähän minäkin, en minnekään.
Karttojen lataaminen ulkomailla toki maksaa, mutta tarpeeksi fiksu lataakin ne etukäteen... vaikkapa langattomalla laajakaistalla niin ei maksa mitään. - juzaj
Sidottuna liittymääsi kirjoitti:
Kytkypaketissa olet sidottuna siihen yhteen liittymään 24kk eli 2 vuotta. Puhelimen/liittymän lasku pysyy koko ajan samana, mutta kannattaa miettiä tarkkaan, ottaako kytkyn, koska sitten 2 vuoden päästä siitä puheliemsta et saa juri oikein mitään.
Ihan yhtä pienen hinnan siitä puhelimesta saa kahden vuoden päästä, otti sen kytkyllä tai ei.
Mun mielestä kytkyssä ehdottomasti on parasta nimenomaan se hintatakuu. Suomen matkapuhelinhinnat tuskin pysyy kauaa maailman halvimpina, eli tekisin nyt 10v sopimuksen jos vaan voisin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163411
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202206En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321915- 181871
- 821808
- 261582
- 291440
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361397Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111324