Kokemuksia avoimesta amk:sta.

Kannattaako osallistua avoimen amk:n opintoihin, jos nyt ei syksyllä pääse kouluun ja onko niistä kauheesti hyötyä? Mietin vaan ku ei tuo kouluun pääsy niin varmaan oo.
2380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

näin ainakin kerrottiin pääsykokeissa että avoimen puolella voi suorittaa ensimmäisen vuoden opintoja nii onhan niistä sit hyötyä jos myöhemmin vielä lähtee opiskelemaan samaa alaa..onhan niillä sit kyllä hintaa et se on huono

Äänestä
  • tietyssä AMK:ssa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaa kirjoitti:

Kannattaako osallistua avoimen amk:n opintoihin, jos nyt ei syksyllä pääse kouluun ja onko niistä kauheesti hyötyä? Mietin vaan ku ei tuo kouluun pääsy niin varmaan oo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu