pinnojen väli??

heipsan!! kysyisin tämmöstä kun aijon ostaa pari gerbiiliä terraarioon jossa on verkkokatto. että minkä kokoisesta reiästä se pääsee ulos. verkkossa on neliö kuviointi ja neliön halkaisija on 1,7 cm siis kulmasta kulmaan \ ei sivun mitta. kiitos kun vastasitte!!
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkkoja mittoja en osaa antaa. Mene suoraan kauppaan, missä on erilaisia verkkoja, ja kokeile, ettei peukalo & etusormi yhteen puristettuna mahdu todellakaan siitä. Jos siellä ei ole kuin isoverkkoista, osta kaksinkertainen mitta ja laita toinen "vinottain".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ettei karkaa kirjoitti:

heipsan!! kysyisin tämmöstä kun aijon ostaa pari gerbiiliä terraarioon jossa on verkkokatto. että minkä kokoisesta reiästä se pääsee ulos. verkkossa on neliö kuviointi ja neliön halkaisija on 1,7 cm siis kulmasta kulmaan \ ei sivun mitta. kiitos kun vastasitte!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu