Rapalan vaaput

Millä rapalan vaapuilla uistelemalla saa sisävesillä 5kg:n haukia. Saako rapalan uudella x-rap 20 magnumilla hyvin kalaa.Itse olen saanut enintään 3kg:n haukia ja haluaisin osata pyydystää vähän isompia kaloja.Ja minkä laisista paikoista isoja haukia tulee.
1527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käytän itsekin kotimaisia Rapalan ja Nilsun
vaappuja. Isolle hauelle isoa uistinta. Uinti-
syvyys ja -liike tärkeimmät tekijät ottipaikan
lisäksi. Kaislikon reunoista saat pikkuhaukia,
selkävesiltä ja syvänteiden reunoilta isompia.
Ylläreitä toki sattuu, kala osaa uida !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön1234 kirjoitti:

Millä rapalan vaapuilla uistelemalla saa sisävesillä 5kg:n haukia. Saako rapalan uudella x-rap 20 magnumilla hyvin kalaa.Itse olen saanut enintään 3kg:n haukia ja haluaisin osata pyydystää vähän isompia kaloja.Ja minkä laisista paikoista isoja haukia tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu