lisää apua

moi onko mankisa jaruvalo nimitäin jotkut luulee et kaikis mopoisa on jaruvalo mut eioo mut onko mankissa??? kun avasin jarru-takalapun siel oli yks poltimo.
2154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli jos hehkulampussa on kaksi lankaa ja takalampulle tulee kolme johtoa, siinä on luultavasti jarruvalo...

Katso myös onko missään jarruvalon kytkimiä. Etu ja ainakin takajarrun lähettyvillä semmoinen pitäisi olla, jos on jarruvalollinen.

Äänestä
  • ei mulla ainakaa oo vm.(-91) ja vm. (-95)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


manki mies kirjoitti:

moi onko mankisa jaruvalo nimitäin jotkut luulee et kaikis mopoisa on jaruvalo mut eioo mut onko mankissa??? kun avasin jarru-takalapun siel oli yks poltimo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu