Lopetin e-pillereiden käytön n.1kk sitten. Nyt su 10.6. piti alkaa kuukautiset, tai oletin alkavan. Tiedän että kierto saattaa heitellä kun pillerit lopettaa mutta ihmetyttää kun maanantaina ja tiistaina tuli hyvin niukkaa ruskeaa vuotoa. Tänään ei taas mitään.. Raskaustestin tein ma 11.6. ja se neg. Miksei kuukautiset ala vaikka pientä ruskeaa vuotoa tuli jo, yleensä siitä ne alkaa..? Onko kokemuksia?
kuukautiset?
outoa?
2533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se ruskea vuoto on ihan normaalia ja mulle kävi samalla tavalla kun mä lopetin e-pillerit tässä vähän aikaa sitten ja niitten kuukautisten tulo saattaa kestää vähän aikaa kun sulla voi olla hormonit vähän aikaa sekaisin kun sä oot lopettanu e-pillerit joten ei hätää :)
Mulla oli puolisen vuotta sellasia tosi niukkoja 1-3 päivän menkkoja pillereiden jälkeen ja kierrot heitteli 18-29, enimmäkseen 3 viikon välein.