Huijausviesteistä vielä

2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lehtien mukaan vahingot nousevat 100 000 euroon. Kun yksi puhelu maksaa 3,30 euroa, soittojen määräksi saadaan n. 30 000 kpl.

Ihmettelen, miksi Suomessa on noin monta tyhmää...!

Äänestä
  • puhelun hinta ollu about 3,35/minuutti? No anyway, kallista lystiä. Rakkauden nälässä ei ole mitään pahaa eikä tyhmää mut soittaminen tuollaiseen numeroon on tyhmää. Luulis ihmisten ottavan toisiinsa yhteyden suoraan tai sit laillisten anonyymipalveluiden kautta, onhan Buumilla ja Zedillä esimerkiks sellainen palvelu jolla voi lähettää salaiselle ihastukselleen anonyymin tekstarin. Se on laillista toimintaa mut toi saksalaisten touhu ei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


infoa kirjoitti:

lukekaa nämä:

http://www.helsinginsanomat.fi/arkisto/juttu.asp?id=20030423KO3
http://www.helsinginsanomat.fi/tuoreet/juttu.asp?id=20030423OL35

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu