moottorin pesu

pesin focuksen moottorin ja sen jälkeen kylmänä käynnistäminen on ollu tuskaa, kuumana ei ongelmaa.ja moottorin lämmön mittari seilaa ihan miten haluaa.mihin paikkoihin on menny kosteutta?
1674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

voisit kokeeksi nyppiä antureiden liittimet irti ja antaa niiden kuivua kunnolla paine ilmalla puhdistus (spray purkissa), toisaalta liittimissä saattaa olla pesuainetta joten niiden puhdistus vaikkapa jollain elektroniikan puhdistus spraylla,jotkut muovit ei tosin kestä niitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ikinä enää kirjoitti:

pesin focuksen moottorin ja sen jälkeen kylmänä käynnistäminen on ollu tuskaa, kuumana ei ongelmaa.ja moottorin lämmön mittari seilaa ihan miten haluaa.mihin paikkoihin on menny kosteutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu