ideoita

basku

Meidänm polttarit alkaa saunalla ja kyselisin vinkkejä , mitä sinne voisi tuoda esim kuorinta naamoita itsetehtyä saippuaa, mitä muuta???

2

922

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja juomaa (lue olutta)

      noi nyt tuli ekana mieleen. saattaa olla monelle aika extremejuttu, mutta ruokaakin voi valmistaa saunan kiukaalla käärimällä se foliopaperiin. makkaraa on tullu laitettua useamman kerran, eihän se nyt tietysti mikään gurmet-ateria tietenkään ole.

      saunatuoksuja on vaikka minkä hajusia nykyisin. nämäkin ovat olleet joillekin ihan extreme-juttuja, joten kerrottakaan, että saunatuoksuja laitetaan ihan vaan muutamia pisaroita löylyveteen ja ne antavat sitten kiukaalle heitettäessä tuoksun saunaan.

      onko kukaan koskaan levittäny hunajaa iholle saunassa? auttaa kai kaikkiin vaivoihin! kokeile jos uskallat.

      kaipaako sitä ihminen saunassa nyt sen kummemmin mitään erikoista? ottakaa vaikka kovat löylyt, vois olla naisporukalla ihan uus kokemus, en tiedä jääkö siitä nyt sen kummemmin mitään käteen, mutta kokeilkaa miltä tuntuu:)

      • siitä

        Sivuhuomautus: Ei uusia tuotteita iholle enää päivää, paria ennen häitä. Saunahunaja on yksi tehokas iho-ongelmien aiheuttaja, silloin kun ei satukaan sopimaan. Vaikka muuten kyllä erinomainen tuote.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      179
      4280
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      441
      3243
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2128
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1790
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1178
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1023
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1015
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      24
      931
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      906
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      73
      896
    Aihe