Mä hain yhteen lukioon jonka ka raja on ylennsä ollu 8,4 eli aika hiku lukio... Mun ka oli just 8,4 eli aika tiukkaa et pääsenkö?? Huomenna ois lukion ovessa tulokset. En ehkä uskalla mennä kattoo jos en pääsekkää sinne ja sinne toiseen lukioon en halua!
Apuaaa...
huomenna tulokset.
2415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vaan ihan rohkiasti. Ota kulaus limukkaa ja ajattele mennessäsi kaikkea kivvaa. :D Lämmintä kesää ja muuta. Et varmasti oo ainoa, jota pelottaa. Tsemppiä sinne~
Joo tota vähän kyllä ihmetyttää, miksi piti toiseksi vaihtoehdoksi laittaa lukio johon ei YHTÄÄN halua, mutta jos teillä ei siellä kovin montaa lukiota lähettyvillä ole toisin kuin täällä, niin ihan ymmärrettävää..
Mutta sitten vaan varapaikkoja metsästämään jos ei heti tärpännyt, kannattaa olla aktiivisesti yhteydessä kouluun ja kysellä niitä, tai jotain sellasta opo meille ainakin selitti. Kyllähän sitä aina voi sattua, että joku vaikka muuttaa mielensä tai unohtaa varmistaa paikan, niin joku toinen pääsee sitten tilalle..
Itseänikin kyllä hieman jännittää, mutta toisaalta ihan sama minulle oikeastaan..