pentuni rapsuttaa

vasenta korvaa aika monestri päivässä.
ei siellä mitään töhnää kyllä näy...
voinko odottaa enskuun alkuun kun käyn rokottaan niin eläinlääkäri katsoo samalla?
ottaako lisämaksua?
mistä tietää että korva on tulehtunut tai muuta?
1227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yleensä, jos korva on tulehtunut siellä on paljon vaikkua ja korva haisee pahalle. Meillä ei eläinlääkäri ota lisämaksua, jos jotain muutakin samalla reissulla näytetään. Esim viimeksi, kun käytiin silmän takia niin näytin samalla ihottumaa mikä pennulla oli. Eikä ottanut lisämaksua. Saattaa riippua eläinlääkäristä. Jos koiraa näyttää kovasti haittaavan korva kannattaa mennä heti lekurille, siellä saattaa olla myös joku roska tms. ja se ei tunnu koirasta kivalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


............. kirjoitti:

vasenta korvaa aika monestri päivässä.
ei siellä mitään töhnää kyllä näy...
voinko odottaa enskuun alkuun kun käyn rokottaan niin eläinlääkäri katsoo samalla?
ottaako lisämaksua?
mistä tietää että korva on tulehtunut tai muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu