Ken osaisi kertoa mistä löytyy tiskipöytä, jossa olisi kaasuliesi, jääkaappi jne. samassa paketissa?
Niin ja vielä kaasupullokaappi rakennuksen ulkopuolelle?
Niin ja vielä kaasupullokaappi rakennuksen ulkopuolelle?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Googleta firman nimellä kaasuvalo, niin pääset tuotteiden esitteisiin.
By the way, onkohan tolkkua laittaa kaasutoimista jääkaappia ja liettä samaan runkoon? Veisin ne keittiön eri kulmiin ihan sen takia ettei keittäminen ja paistaminen kuumentaisi jääkaapin ympäristöä ja laitetta itseään. Kaffepannullisen jälkeen jääkaappi polttaisi ison määrän kaasua päästäkseen taas säilytyslämpöön - siksi laittaisin ainakin omassa keittopaikassa kuumat vehkeet erillislaitteina tai uuni-keitin-kompaktina erilleen kylmälaitteista.
Meillä vaunussa on jääkaappi lieden alla. En ole huomannut sijoittelusta mitään haittaa.
Tosin vaunuissa jääkaapilla on oma ilmanvaihtonsa, joka todennäköisesti mökkikäytössä tulisi jäämään pois...
Nykyajan kaasulaitteet ovat turvallisia käyttää, kunhan noudattaa valmistajan ohjeita.
Edullisemmin mökkikeittiön saa, kun ostaa erikseen kaksilevyisen kaasulieden ja kaasujääkaapin ja sovittaa ne erikseen hankittuun kaappiin.
Nuo kokonaisuudet tuppaavat olemaan melko kalliita.
Jos uudet laitteet, ei kaasupulloa tarvitse ulos sijoittaa! Meillä on mökissä ollut kuusi vuotta 11 kilon pullo hellaa varten, vielä ollaan hengissä, vaikka hella on jotain 20 vuotta vanha...! (koputtaa puuta...)
Kaasuvalon sivuilla on tuo alunperin kysytty kompaktikeittiö. Ja se on todella kiinteä paketti - ehkä ihan pohdituttavassa mitassa. Jos jokin laitteista tarvii huoltoa, esim. piezo-sytyttimien takia, niin melkein pitää liikuttaa huoltomiestä eikä laitetta. Uutena varmaan ylpeyden aihe, mutta vanhemmiten kaikkia vehkeitä pitää säätää, nuohota ja rapsutella, ja silloin modulaarisuus helpottaa.