Miten teillä pikkukoirat matkustaa junassa? onko esim. kantolaukku tai jokin muu häkki mukana jossa koira voi nukkua matkan aikana vai matkustatteko ilman?
miten matkustatte junassa
koiruuuli
2466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ihan ilman mitään koppaa. Minusta helpompi niin, että se kävelee itse, kuin että kantaa jotain isoa lootaa, jossa koira sisällä. Junassa koirani istuu/makaa joko penkillä (penkki täytyy vr:n mukaan peittää jollakin peitteellä tms) tai lattialla.
Matkustetaan junassa kahdestaan aika usein kahden paikkakunnan väliä ja tosi hyvin on tyttö tottunut junassa matkailuun. Toisinaan hyppää penkillä ikkunaa vasten tiirailemaan maisemia ;) Minusta on mukavempi ja varmasti koirastakin että se saa olla vapaasti ilman mitään koppaa. Toki sillä on siis hihna, enkä päästä sitä juoksemaan ihan ympäri vaunua ihmisten jalkoihin.
sen tuolin jalkopäässä missä itse istun tai sitten sylissä. Ihan hyvin se sinne jalkopäähän mahtuu jos se ei ole mikään tanskandoggi.:D Kantolaukkua tai häkkiä en muutenkaan tykkää käyttää koirallani, kun se noin menee kätevästi ilmankin.:)