Ihmetyttää, miksi nuoret pojat ovat niin huolisssan pippelinsä koosta. Murrosiän kynnyksellä kaikki tuntuvat pelkäävän, ettei vain mulla olis pienempi pippeli ja vähemmän karvaa kuin muilla. Mikä siinä on niin kiinnostavaa tai hävettävää.
Laitetaanko jossain pojat johonkin paremmuusjärjestykseen murrosiän ulkoisten merkkien ilmestymisen perusteella? Tekeekö se pojasta jotenkin huonomman ihmisen, jos penis alkaa kehittyä vasta 14-vuotiaana. Onko se luokan fiksuin, jolla on ensimmäisenä alkaa karvat kasvaa. Se on todellinen kuudennenluokan keisari Nero? Kuka sitä arvostaa - toiset pojat? Kuudesluokkalaisille tytöille on ainakin ihan samantekevää, kellä luokan pojista on 4 cm ja kellä 10.
Mitä väliä 12- tai 13-vuotiaalle tai edes 14-vuotiaalle pojalle itelleen on sillä, minkä kokoinen on oma tai vieruskaverin vehje? Mihin se vaikuttaa? Kai niillä pissata voi kaikilla.
Onhan sekin tietty kummallista ja ihan turhaa, että tytöt kyselee hädissään rintojensa koosta tyyliin "oonx ookoo", mutta siinä on sentään sellanen ero, että rintojen koko ainakin vähän näkyy päällepäin ja vaikuttaa pukeutumiseen ja vaatteiden istumiseen jne. Vaikka kyllä mä uskallan neljän pojan siskona väittää, että aika hyvin osaisin sanoa päällepäin, onko pojalla jo alkanut pippeli kasvaa, mutta ei se mitään siihen vaikuta, ketä arvostan tai kenestä tykkään.
Laitetaanko jossain pojat johonkin paremmuusjärjestykseen murrosiän ulkoisten merkkien ilmestymisen perusteella? Tekeekö se pojasta jotenkin huonomman ihmisen, jos penis alkaa kehittyä vasta 14-vuotiaana. Onko se luokan fiksuin, jolla on ensimmäisenä alkaa karvat kasvaa. Se on todellinen kuudennenluokan keisari Nero? Kuka sitä arvostaa - toiset pojat? Kuudesluokkalaisille tytöille on ainakin ihan samantekevää, kellä luokan pojista on 4 cm ja kellä 10.
Mitä väliä 12- tai 13-vuotiaalle tai edes 14-vuotiaalle pojalle itelleen on sillä, minkä kokoinen on oma tai vieruskaverin vehje? Mihin se vaikuttaa? Kai niillä pissata voi kaikilla.
Onhan sekin tietty kummallista ja ihan turhaa, että tytöt kyselee hädissään rintojensa koosta tyyliin "oonx ookoo", mutta siinä on sentään sellanen ero, että rintojen koko ainakin vähän näkyy päällepäin ja vaikuttaa pukeutumiseen ja vaatteiden istumiseen jne. Vaikka kyllä mä uskallan neljän pojan siskona väittää, että aika hyvin osaisin sanoa päällepäin, onko pojalla jo alkanut pippeli kasvaa, mutta ei se mitään siihen vaikuta, ketä arvostan tai kenestä tykkään.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ja tissien kokoa voi helpo lisätä toisin kuin pippelin kokoa :) jos se on 14 vuotiaana 13cm se tulee aina olemaan
"jos se on 14 vuotiaana 13cm se tulee aina olemaan"
Väärin.
tuollainen huolehtiminen on ihan turhaa nuorilla.
Nykyiset kehoihanteet vain tuovat mieleen, että pitää olla kuin tuo tuossa kuvassa...
Penis on miehinen mitta ja lihaksilla katsotaankin kaikki muu.
Peniksistä en tiedä, mutta menestys liike-elämässä (Hjallis Harkinmo, Jorma Ollila jne) ei näytä vaativan lihaksia. Politiikassakin näyttävät pienet ja laihat pärjäävän (Mauri Pekkarinen, Ben Zyscowicz, Matti Vanhanen) siinä missä rotevammatkin äijät (Eero Heinäluoma, Tony Halme).
Voihan se sitten olla, että menestyjillä on isompi penis, mutta mihin sitä tarvitaan 13-vuotiaana? Sitä paitsi John Holmes kuoli nuorena ja sairaana ja Henry Saari elää rampana ja tyhmänä, että ei se iso elin ainakaan yksinään näytä onnea tuovan.
No sinä täällä oletkin ainoa joka sitä penistä pohtii. Paljon enemmän täällä tytöt kyselevät rintojensa koosta.
Kertoo tyttö nimim. Oonksmä sopiva?
kyllä täällä vaan AA tai A kupikoon omaavat vain yrittävät hakea sääli pisteitä nysillään
Entäs pienet tyttöset jotka suree pieniä rintojaan?
Litteää peppuaan? Pallomahaansa?
Ei sitä naisetkaan ole sen parempia...
huolia, ulkonäköhuoliakin, on kummallakin sukupuolella.. ja samoista syistä.
Tyttöjen pallomaha, littapeppu ja rusinarinnat näkyvät myös vaatteiden läpi. Kulli on housuissa. Mitäs väliä sen koolla on, ellei mennä ihan intiimeihin toimiin ja siinä vaiheessa toivottavasti ollaan jo niin läheisiä, ettei toisen ulkoisilla seikoilla enää ole kamalsti väliä.
Tietysti pieni penis voi olla nolo, jos sitä ruvetaan vertailemaan pukuhuoneessa kaverin kanssa...
Toki on totta, että pakkomahaan rusinarintoihin, ja littapyllyyn tyttö voi itse jonkin verran elämäntavoillaan ja toppauksilla vaikuttaa. Kullin koolle taas poika ei voi mitään ellei sitten mennä plastiikkakirurgin juttusille...
ahaa, peräti yksi tai olet varmaan ainoo mun lisäkseni ketä ei jaksa ajatella tyhmiä asioita mihin ei voi itse paljoa vaikuttaa :D
Pieniä idiootteja.
olen kyllä itsekkin poika että sikäli
koska luulevat tyttöjen pitävän semmoisista pojista joilla on iso penis ja etteivät pysty tyydyttämään tyttöä pienellä vehkeellään, vaikkei pippelin koolla ole merkitystä tytön nautinnon kannalta vaan sillä miten sitä käyttää.
Jos on sentin kulli niin tyydtytetäänkö silläki nainen "oikealla tekniikalla? Enpä usko, mun pilluun tarvii min. 15 cm kulli..eihän sentilä pääse edes g-pisteeseen.
on sillä koolla kuule väliä, mutta se taas, että tyttöjen alapää onkin tietenkin erikokoinen. Pitää vaan löytää se "oikea" partneri.
Pituudellahan ei ymmärtääkseni niin väliä ole naisen kiihottumiseen, mutta paksuus. Paksuus ihan siksi, että se kostuttaa (4D: täydellinen penis) emättimen seiniä, ja näin seksin harrastaminen on helpompaa.
Sitten taas miettimään, mitäs jos on liian iso? :D
4D, täydellinen penis..
sarjassamme "miehiä ei koskaan esineellistetä".
Ihmisellähän ei nykyään ole mitään väliä. Ja liukkari on keksitty.
..ootko sä sinne horopilluus ottamassa 13-vuotiaita?
herkimmät kohdat ova n. 6 cm:n syvyydessä. Jos sinne ei gigu yllä niin on jo aika harvinainen tapaus...
ON VIAGRAA!
Oikeesti sitte ku poika saa ekan kerran pilluu ni ollaan sitä sit niin kingei ja vittu mite mahtavaa. Vittu ne saatanan untuvapeikot jaksa edes 5-10 min pidempään ja siinä ajassako pitäisi orgasmia tytön saada? Aina vongutaan sitä pilluu "anna nyt anna nyt, annoithan sä viimeki viikol"
Sit ku antaa niin ei millään voi paskaperse suihinkaa ottaa ku pillun nuoleminen on niin ällöö. pitäs vaan itse lutkuttaa jätkän likasta pientä kullia ja antaa vaan naida pillu hyytelöks. Varmaan hirveen nautittavaa juu. Hypätään vaan suoraan asiaan ja poika nussuttaa himonsa tiehensä. Entäpä tyttöjen tunteet!!? Saako joku muka orgasmin parissa minutissa kun antaa luvan pojalle alkaa nussuttamaan? Ei tunteellisuutta ei mitään esileikkiä. Pojalle koko touhu on vaan kiiman tyydytystä. Tekis meili vaan repiä kullit irti tollasilta ja syöttää niiden äideille. Saatanan mammanpojat. Jos ei edes viiti sormeensa piluun työntää niin sanon kyll äettä ostaa suoraan taskupimperon ja nussuttaa sitä muutaman vuoden enneku on valmis panee. ja kyl mielummin panee sen 5 minuuttii sellasta yli 10 cm kullii ku jotai tikkua.
Pienellä ei tyydytetä, mun mielipide, mun pillu, piste.
Mistä tiesit oikea ammattini? XD haluutsäkin kokeilla mun lörtsypillua, lotisee mukavasti. Jo 22 munaa käyny.
Niin voisin tässä lisätä, että jotkut pojat menettävät neitsyytensä jo 14-vuotiaina...
Että onhan sillä pikkupippelillä jo silloin väliä..
...jotkut myös vetävät ensikännit 9-vuotiaina, mutta...
Olen yhä yhdessä saman "pojan" kanssa joka minulle menetti neitsyytensä 14-vuotiaana.
Että ensi kännit sikseen...
kuin pituudella. Välttämättä pitkä penis ei oo tyydyttävä, jos se ei oo paksu. Mielummin 16 cm pitkä ja paksu kuin 20 cm ja ohut. Ainakin tytöt ymmärtävät, mitä tarkoitan.
Itse en ainakaan tunne juuri mitään, jos penis on liian ohut hyväilläkseen mun klittaa. Ohuella peniksellä voi naida mua vaikkapa tunnin enkä saa siitä orkkua.
Aivan turhaan huolta kantavat asiasta. Mutta nuorten maailma on erityisen pinnallinen.
Ei se tyttöystävä jätä pippelin takia jos oikeasti rakastaa. Ja kuka haluaisikaan olla
suhteessa jossa toinen ei rakasta?
Yhdenyön jutuissa tietyt naiset voivat olla pettyneitä jos eivät saa jalkojensa väliin suurta.
Huonot lantionpohjan lihakset. Mutta niistä naisistahan ei tarvitse välittää, ei ne yhdenyön
jutut mitään kivoja ole. Siksi ne naiset valittaakin jälkeenpäin, kun on sen yön suhteen jälkeen
tyhjä olo eikä kukaan mies otakaan uudestaan yhteyttä :D