baikal

päivää vain kaikille..
kysymykseni kuuluu että, valmistetaanko baikal ij27 haulikkoa 2:lla liipasimella?? onko mitään kokemuksia, hyviä tai huonoja?? entäpä tuo hinta 1:llä tai 2:lla liipasimella??
5981
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

yleensä vastauksia täällä!

ihme palstoja nää, kun porukka ei muka tiedä mistään melkein mitään!

Äänestä

päällekkäistä kahdella liipaisimella venäjälläkään, pitäisi tuo tietää.

Äänestä
  • baikalit ovat aina olleet pääsääntöisesti hyviä ja kestäviä käyttöaseita, soraäänet joita niistä joskus on kuulunut johtuu suurimmaksi osaksi siitä että ne ovat venäläisiä.

    Äänestä

...kahta liipaisinta? Ainakin aiemmin Balalaikoista voi valita laukaisujärjestyksen tuuppaamalla liipaisinta eteen päin (sievä naksahdus kuuluu). Silloin lähtee yläpiippu ensin, normaalisti lähtee aina alapiippu. Vaan oletko ajatellut itselataavaa? Baikal valmistaa myös niitä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ij27 kirjoitti:

päivää vain kaikille..
kysymykseni kuuluu että, valmistetaanko baikal ij27 haulikkoa 2:lla liipasimella?? onko mitään kokemuksia, hyviä tai huonoja?? entäpä tuo hinta 1:llä tai 2:lla liipasimella??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu