Kissan pyllystä verta

sandyy1

Naaraskissan pissareiästä tulee verta. Mikähän mahtaa olla syynä? Kissa on puolitoista vuotta ja steriloitiin noin kaksi viikkoa sitten. Mahtaisko verentulo olla tästä? Muuten kissa näyttää voivan hyvin. Ruokakin on maistunut melko normaalisti.

6

1961

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lääkärille

      tuo ei voi olla normaalia...

      • sandyy

        Täytyy soittaa. Ajattelin vaan et jos tuo voisi olla jotain jälkijuttua leikkauksesta, kun kissa vaikuttaa muuten lähes normaalilta. Pitää koittaa netistä katsoa jos jotain löytyisi ja jos sama jatkuu, täytyy käydä eläinlääkärissä mahd. pian.


      • Ccrawr
        sandyy kirjoitti:

        Täytyy soittaa. Ajattelin vaan et jos tuo voisi olla jotain jälkijuttua leikkauksesta, kun kissa vaikuttaa muuten lähes normaalilta. Pitää koittaa netistä katsoa jos jotain löytyisi ja jos sama jatkuu, täytyy käydä eläinlääkärissä mahd. pian.

        Se että kissa vuotaa verta leikkauksen jälkeen ei todellakaan ole normaalia. Se tarkoittaa että jokin on hyvin vakavasti vialla. muutenkin leikkauksesta jo jonkunverran aikaa.


    • duski

      älä jää miettimään vaan vie kissa HETI lääkäriin.

      • Mona-ja-kissat

        Jos kissalla on tällaista verenvuotoa, johtui se sitten mistä tahansa se on merkki jostain vakavasta. Heti lääkärille.


    • Anonyymi

      Meillä on puolitoista vuotias kissa joka vuotaa verta pissa-aukosta ja sitä ei ole leikattu. Ja on natu.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1460
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      782
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      60
      685
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      665
    7. 51
      652
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    9. 74
      566
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      558
    Aihe