HAULIKOLLA

maasta se pienikin..

Joskus polttelen ja erään lasten kanssa vietetyn mökki-illan jälkeen otin syvät tupakkahenkoset. Ohimenevä mies sanoi; "HYI helvetti tupakan savua". Tietenkin hymyilin nätisti ja sanoin että pahalta haisee. Illalla luulin lasten jo nukkuvan ja sanoin ukolle, että haulikolla olisin päästelly fanaattista tiukkapipo kyrpää jos ois kädessä haulikko ollu. En ymmärtäny, ettei lapset vielä nuku ja lapsi tuli huoneesta ja kysyi: "ketä pitäis haulikolla ampua?"

2

1461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin tai

      pitäiskö ihan pikkasen purkaa noita aggressioitaan vaikka juoksulenkillä, ja sen jälkeen miettiä millaisia sanavalintoja käyttää kuvaillessaan ikävähköjä ohikulkijoita..

      • ....

        Miksi pilasit ihan hyvän jutun? Taidat kuulua juuri niihin em. tiukkapipoihin. Olis pitäny jättää lukeminen ap. viestiin eikä lukea sun vastausta ollenkaan. Pahalle tuulelle tulee tollasista viisastelijoista.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      97
      1100
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      742
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      624
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      556
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      500
    6. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      492
    7. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      480
    8. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      451
    9. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    10. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      25
      438
    Aihe