lehti

On se muuten hienoo, että kun aamulla heräsin ja menin postilaatikolle niin joku oli jo jaksanut tuoda mulle kainarin laatikkoon. Kiitos sulle kuka sen toitkin.
2479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täyspeitto päivä että joka laatikkoon laittavat lehen? tai muten vaan ollu ystävällinen postinjakaja. ei niitä yleensä paljon ylimääräisiä ole mistä jakaa

Äänestä
  • itella?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kössykkä kirjoitti:

On se muuten hienoo, että kun aamulla heräsin ja menin postilaatikolle niin joku oli jo jaksanut tuoda mulle kainarin laatikkoon. Kiitos sulle kuka sen toitkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu