Kuulemma palkataan 4 kuukaudeksi 50 poliisia, hyvä niin. Ja taitaahan olla "hintansa" väärttejä ? ? ? ? Äkkiseltään laskettuna 5000 euroa/kuukausi/poliisi.
Vastaukset 2
- velvoitteet
Demarithan ryhtyivät 1960 -luvulla rakentamaan tätä Pohjoismaista hyvinvoitivaltiota, joka perustui verotukseen.
Jos yksinkertaisen laskutuoimituksen avulla saadaan yhden poliisin kuukausimenoksi 5000 euroa/kuukausi, niin siitä työnantaja maksaa sotumaksuja n. 60 %. Yksittäinen poliisi saa bruttona hiukan yli 2500 euroa/kk ja maksettuaan verot n. 1800 euroa/kk käteen.
Sosialidemokratia huipussaan. - ASDSADASDASDSD13
OISKOHA TURHAA PALKATA LISÄÄ POLIISEJA JOTKA EI HOIDA HOMMIANSA =DDDDD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971427
- 781143
Mustikat jää metsiin
kun ei thaikut saa lupia tulla ja oman maan työttömät ei viitti metsään mennä. Itse poimin noin 20-30 sangollista kesäi74997- 52892
- 62842
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste159778- 40709
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?87677Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T16650Jaakko Kyllönen !
Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA24601