Kertokaapa millasel hahmol kannattais alkaa pelata, ku aikoo pelata vaa yhel hahmolla koko bg2-soa-darkest dayn ja bg2-tob-darkest dayn läpi???
Lone Wolf
vinkkejä
5299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joko (mun mielestä paras vaihtoehto) - Fighter/Mage/Thief
tai sit - Thief/Cleric
tai olisi tää kin vaihtoehto - Fighter/Thief
periaatessa kaikki classit missä on Thief mukana.
Elikkäs... Sanoisin tähän että Elf Fighter/Thief/Mage tai Thief/Cleric(pystyykö sellasta ees tehä) Tai sitteen Swashbuckler tai jotain sinne päin :)
Fighter/Thief/Mage on helppo yhdistelmä, mulle tuli vain sellainen ongelma, että en
saanut kymppitason taikoja ToBssä ollenkaan :(
Luulen että koko pelisarjan voi mennä läpi pelkällä varkaalla (ansat on ehkä liiankin
murhaavia ainakin ToB:n kanssa. Esim. mikä tahansa lohhari kuolee sekunnissa kunnon
ansamattoon)
Munkki on kanssa hyvä ainakin kun pääsee alkukankeudesta. niskaan lyönti ja
kunnon magic resistanse --> luulen että sillä pääsee koko pelin läpi
Jos et ole ennen pelannut soolona, niin kannattaa valita fighter/mage/thief. Myös ranger/cleric, fighter/mage ja fighter/mage/cleric ovat hyviä vaihtoehtoja. Single classeista parhaat ovat munkki ja sorcerer.
Varas ei ole läheskään välttämätön, mutta hyödyllinen se on. Ainahan ovet voi murskata auki tai avata Knockilla. Ansat täytyy vain kestää.
Thief/Clericciä (joita vain gnomet voivat olla) en valitsisi, koska clericit eivät voi backstabata millään aseella, paitsi Use Any Itemin kanssa, mutta silloinkaan ei aseisiin saa proficiencyjä.
tollanen yhistelmä vois olla aika kiva, jos mahdollinen. Ainakin Shadow Keepperin avulla onnistuu.