Ostin liimapuulevyä ja ruuveja, vetimen sekä maalia ja hintaa tulee hyllykölle, kierrätysovea käyttäen alle 40€.
Vastaavia hyllyköitä lattiamallisina , siis jalat vain lisänä ja hintaa yli 200€ , lisäksi huonekaluliikkeiden tuotteet lastu- tai jotain muuta levyä, mikä niissä maksaa?? Ne kun joutuu kokoamaankin itse!!!
Tämän kun rakennan , niin on jälkeläisillekin vielä hyllykköä!!!
Vastaavia hyllyköitä lattiamallisina , siis jalat vain lisänä ja hintaa yli 200€ , lisäksi huonekaluliikkeiden tuotteet lastu- tai jotain muuta levyä, mikä niissä maksaa?? Ne kun joutuu kokoamaankin itse!!!
Tämän kun rakennan , niin on jälkeläisillekin vielä hyllykköä!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ensinnäkin, kaikki eivät osaa/ehdi tehdä hyllyjään itse ja ostavat siksi hyllyt kaupoista.
Valmistaja maksaa ensin tarvikkeista ja maksaa sitten palkat työntekijöille. Sen jälkeen hän ottaa jokusen euron itselleen, kun myy hyllyt huonekaluliikkeille. Huonekalumyymälä maksaa rahdit sekä vähentää myyjien palkat, varastointikustannukset, vuokrat,..
Menikö tajuntaan?
yksinkertaisuus on lukijan "silmissä". kirjoituksen kirjoittaja oli ylpeä kättensä työstä ja sitä ihmetellen jotain muuta kertoi työstään, toivoen vastausta samalla aaltotaajuudella olevalta ihmiseltä. itse menitte ns. halpaan ja aloitte puhua jostain ihan muusta. toki kirjoittaja oli perillä yksinkertaisesta ja selvästä seikasta, jonka toitte esille. niin, muuten kirjoitettu sana on painavaa ja näyttää pahalta saada lukea "oletko noin yksinkertainen". yhden asian takia olitte valmis sen kirjoittamaan. yksinkertaisuus on lukijan "silmissä".
Kun ostaa kaupasta niin sitä saa mitä saa mutta kun tekee itse niin siitä tulee mitä tulee.
epäillä hyllyn vastaavuutta liikkeen tarjoaman suhteen.Saattaapi olla,että hyllysi on melko persiistä verrattuna kaupan hyllyyn.
Sotkassa on laatu noussut ja hinnat laskenut. Käy toteamassa.