Vaasan Minimanin parkkipaikalla..

Kaikkihan tämän on jo huomanneet. Kun Minari rempattiin ja tuli uusi parkkipaikkakin, niin ei juntit osaa siellä vieläkään ajaa. Ajellaan vasten kiellettyä ajosuuntaa ja nyt uusin idea on pysäköidä ajoväylät tukkoon (Lähellä pääovea, sen jalankulkukorokkeen edessä)

JOS EI OSAA AJAA, NIIN PYSYY SITTE KOTONA!
101370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tämän ovat kyllä muutkin huomanneet. Siellä on aivan hullua se liikenne. Sekava parkkipaikka ja sisäänmenot. Tukkoinen paikka koko ympäristö. Ja surkees kunnossa kaikki kadut.

Äänestä
  • tiedä kuinka sielä ajetaan. Siis tiedän et sinne on kielletty ajosuunta sinne kouluille päin, mut entäs hautausmaan suunnasta, mistä saa ajaa ja mistä ei? Onko eka liittymä pyöräilijöille ja se taaempi autoille?

    Äänestä

Vartijat tuntuu onneksi olevan aika tiuhaan tahtia ottamassa kulkuväylille pysäköityjen autojen rekkareita ylös.

Kumminkin kyllä itseäkin ihmetyttää miten voi olla niin sokea ettei näe että se koroke on juuri kulkuväylä. Eikä nyt muutenkaan mielestäni siellä ole mitenkään vaikea ajaa, ulos ajo-reitti on merkattu selvästi kylteillä, parkkipaikatkin ovat selkeitä jne., niin perus-asioita melkeimpä että jos ei osaa ajaa siellä, ajokortti lienee kirjekurssina suoritettu.

Äänestä

vaahtoot apina! Ootsä joku poliisi vai?Ajellaan niinku halutaan ja sä et voi sille mitään! TÄ?

Äänestä

kertoa, onko tarkoitus, että pyörillä tullaan vain koulun suunnalta? Vai mitä kautta on tarkoitus polkea pyörätelineille, jos erehtyykin tulemaan hautuumaan puolelta?

Äänestä
  • aivan sama mistäpäin ajelette sinne kauppiaan parkkikselle,teidän rahojanne se vaan odottelee.

    Äänestä

on se ihmeellistä kun autolla pitää päästä joka paikkaan.oppis ihmiset käyttämään fillaria mielummin.rupee porukka nykyään olemaan niin pyöreässä kunnossa.

Äänestä

katsokaa, minulla ei ole jalkoja! Mutta onpa edes iso maha!

Äänestä

alkaa parkkipaikka selkiytyä. Olivat tehneet tulo ja menokaistat oikein nuolien kera kouluilta päin tuleville ja sinne päin poistuville.

Kielletty ajosuuntamerkki on poistunut jo viikkoja sitten. Mutta nyt ne ääliöt parkkeeraa vieläkin autonsa vinosti heti pihaantulokaistalle. IHMISET EI SIINÄ OLE PARKKIPAIKKOJA! Pitäisi ihmisellä jotain päässä hoksottaa jos auto jää puoleksi ajokaistalle! Mutta kun se kosla on parkkiin isketty siihen mihin halutaan, ei sitä siirretä vaikka käsky kävisi presidentin kansliasta saakka. Sellaisia ovat itsepäiset vaasalaiset.

Äänestä

Ja voisipa autoilijat opetella käyttämään sitä VILKKUA, kun käännytte sinne minimanin pihaan ja tuutte sieltä pois!

Kiva aina arvailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..on viidakon lait kirjoitti:

Kaikkihan tämän on jo huomanneet. Kun Minari rempattiin ja tuli uusi parkkipaikkakin, niin ei juntit osaa siellä vieläkään ajaa. Ajellaan vasten kiellettyä ajosuuntaa ja nyt uusin idea on pysäköidä ajoväylät tukkoon (Lähellä pääovea, sen jalankulkukorokkeen edessä)

JOS EI OSAA AJAA, NIIN PYSYY SITTE KOTONA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu