Eka kerta hääyönä

Girly 20

Olen ajatellut säästää neitsyyteni hääyöhön.
Onko muilla kokemuksia ekasta kerrasta vasta hääyönä?

16

7893

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naitu

      erittäin kaunis ajatus, mutta vanhan kansan sanoin, ei sikaa säkissä.
      Ja toisenä hääyönä sillä ei ole enää merkitystä.

    • tietää

      Jos jättää hääyöhön joka on aika harvinaista ehkä lestadiolaisilla periaatteessa niin nainti menee pieleen. Poikakaveri saa orkutjo pillun portilla ja jos se ei ole niin kovin himokas niin ei toista kertaa sinä yönä. Tyttö ei saa mitään orkkuja kun immenkalvo ahdistaa ja verta vuotaa. Siinäpä sitten tyttö seuraavat päivät kävelee kuin pupu pöksyssä kun pimpaa kirveltää.

      • aikaa harjoitella

        kun on naimisissa. Tarviiko siihen ENSIMMÄISEEN hääyöhön niin kauheasti laittaa paineita?


      • Vielä.
        aikaa harjoitella kirjoitti:

        kun on naimisissa. Tarviiko siihen ENSIMMÄISEEN hääyöhön niin kauheasti laittaa paineita?

        Ensimmäisellä hääyöllä en tarkoita, että menisi monta kertaa naimisiin, vaan ensimmäistä häitä seuraavaa yötä. Kiva, jos se on ikimuistoista, mutta eikö se yhteinen loppuelämä ala siitä eli niitä öitä riittää mahdollisesti paljonkin. Ei kannata hermoilla liikoja yhdestä yöstä siis.


    • tulevan miehen

      eikä uppooutojen nettiheppujen kanssa. Ainakin jutusta tulee ikimuistoinen, jos sinne saakka lykkää.

    • miihk

      Onko tuo vain teoreettinen päätös vai seurusteletko nyt ja olet menossa lähiaikoina naimisiin? Miksi säästelisit hääyöhön asti -uskonnollisista syistä vai jostain muusta?

      Mietittäviä asioita ovat mm. se, että jotkut menevät vähän hätiköidysti naimisiin, kun ovat päättäneet etteivät harrasta seksiä ennen hääyötä ja sitten mennään sen takia pikavauhtia naimisiin, kun pitää saada se hääyö. Sen mitä olen kuullut, se on varsinkin uskovaisilla miehillä välillä syynä häiden kiirehtimiseen ja voivat katua asiaa jälkeenpäin, jolloin on jo myöhäistä. Itse hääyöstä ei todennäköisesti tule kovin hohdokasta kokemattomalle naiselle. Saattaapi olla, että on jopa neitsyt vielä hääyön jälkeen, mutta onhan sitä tietysti aikaa harjoitella sen jälkeenkin. Vaikeampi asia on se, jos nainen toteaa että seksi ei ollutkaan sitä mitä hän odotti ja huomaa ettei niin kauheasti välitäkään siitä. Tai sitten osoittautuu, että miehen halut ovat paljon pienemmät kuin naisen ja sitten kidutaan liitossa, jossa seksuaaliset halut eivät kohtaa.

      Kyllä siinä on omat puolensa, jos kokeilee etukäteen muutaman kuukauden ajan -usko pois...

      • priori

        Siis onko sinun mielestäsi se ekakerta jotenkin helpompi ja onnistuneempi jos se on ennen hääyötä?

        Jos sinun ohjeitasi haluaa noudattaa, ei riitä että kokeilee etukäteen muutaman kuukauden. Pitää myös testata eri kavereita jotta voi vertailla.


    • puolesi

      Hienoa, että on vielä periaatteellisia nuoria! Mahtava ajatus, että säästät itseäsi hänelle. Toivottavasti kaikki sujuu nappiin.
      Älä ota turhia paineita, juttele tulevan miehesi kanssa asiasta.. Ymmärtää kyllä, jos on kerta naimisiinkin halunnut..
      t. n 25

      • Korkattu kaunotar

        Mites sun laita? Annoitko neitsyyden hääyönä aviomiehellesi?


      • puolesi
        Korkattu kaunotar kirjoitti:

        Mites sun laita? Annoitko neitsyyden hääyönä aviomiehellesi?

        En ole säästänyt, enkä ole vielä naimisissa. Nyt vasta olen ajatellut asiaa tarkemmin. Mutta mitäpä tuota enää murehtii, vaikka nyt harkitsisin säästämistä vakavasti.. Ehkä tällä iällä on jo vähän erilainen tärkeysjärjestys kuin silloin nuoruudessa.. :)


      • Virallinen korkkaaja
        puolesi kirjoitti:

        En ole säästänyt, enkä ole vielä naimisissa. Nyt vasta olen ajatellut asiaa tarkemmin. Mutta mitäpä tuota enää murehtii, vaikka nyt harkitsisin säästämistä vakavasti.. Ehkä tällä iällä on jo vähän erilainen tärkeysjärjestys kuin silloin nuoruudessa.. :)

        Niinpä, olisiko se mahdollinen aviomies neitsyytesi arvoinen, sitä kannattaa pohtia.
        Toisaalta, ethän olisi kuitenkaan saman kanssa "kunnes kuolema erottaa", niin parempi hoitaa homma 14-vuotiaana kännissä, niin eipähän tarvitse vanhana katua.


      • until death
        Virallinen korkkaaja kirjoitti:

        Niinpä, olisiko se mahdollinen aviomies neitsyytesi arvoinen, sitä kannattaa pohtia.
        Toisaalta, ethän olisi kuitenkaan saman kanssa "kunnes kuolema erottaa", niin parempi hoitaa homma 14-vuotiaana kännissä, niin eipähän tarvitse vanhana katua.

        näkee nykymaailman tuloksen ismiin kummemmin katsomatta


    • Joakim

      Hieno homma flikka, sinua arvostan. Kyllä se niin on että ekayönä ja sillain on homma hohdokkaimpaa. Ei sitä etukäteen harjoitella huvikseen. Olet oikealla linjalla asioissasi. Sinunlaisia nuoria arvostetaan.

      • naimisiin menossa..

        ootko uskossa?? vai ajattelitko muuten vaan odottaa avioliittoon?:)


    • mielenkiiiinnnntoinen

      aihe vaikkakin tehtäis "pikku kirja",niin tai "kirjanen",sensuuuri iski.

    • Tuore vaimo

      Säästin neitsyyteni hääyöhön. Hääyö oli ihana ja ikimuistoinen! Yhdyntä oli jälkeen päin mietittynä vähän sellaista räpellystä, mutta sitä iloa ja henkistä yhteyttä ei korvaa mikään. Kannatti ehdottomasti odottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3562
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2927
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2396
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2338
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2301
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2267
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2163
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2127
    9. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      116
      2078
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1984
    Aihe