Ötökkäkammoinen

Eli lähden juhannuksen tienoilla Bulgaariaan, Albenaan, ja olen siellä kaksi viikkoa, onko tuona aikana paljon ötököitä? Minkälaisia? Torakoita? Käärmeitä? Rottia? ym, eläimiä.
Onko ötököitä paljon hotellihuoneistoissa?

Olisi mukava sada vaihteeksi ASIALLISIA vastauksia. Kiitos.
71160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oltiin just viikko Albenassa, pari kärpästä nähtiin koko aikana. Eli eiku sinne vaan, hotellikin oli huippusiisti (Flamingo Garden).

Äänestä

olin siellä ja rannat oli täynnä sellaisia koppakuoriaisia jotka siis olivat hiekan alla tai yhtäkkiä oman pyyhkeen reunassa tai repun päällä, yh vihasin niitä ja siis niitä oli paljon, mut muuten en nähnyt ötökän ötökkää koko loman aikana paitti niitä karhuja liekassa mustalaisten kanssa, hyi mitä eläinrääkkäystä. Ai niin ja oli siellä rantakadulla miehillä käärmeitä ja liskoja kädessä joita ne saattaa yhtäkkiä heittää odottamatta ihmisen syliin jolloin otetaan kuva josta joudut maksamaan. Se siitä. Pidä kiva matka, mut älä syö pizzaa se on pahaa.

Äänestä
  • sori en huomannut tai sit olen jotenkin jäässä, mut siis olin sunny beachilla, eli en tiiä millasta siellä on minne oot menossa. sorke porke

    Äänestä

  • ei kai ne oikeasti heittele käärmeitä ihmisten syliin?? Millaisia kärmeksiä ne oli?

    Äänestä

bulgariassa niinkuin myös romaniassakin on elonkorjuun aikaan kovakuoriaisia joskus aika paljonkin,niitä juoksee joka paikassa illan pimetessä.meidän siellä ollessa niitä lymysi esim.hotellin vastaanottotiloissa,kaduilla,ravintoloiden pöydillä...pakallisia näytti naurattavan kun turistit vauhkoina niitä huitoivat,eihän ne mitään tehneet....HYH kuiteskin!!!

Äänestä

PUUTTUVA i KIRJAIN TULEE TÄSSÄ!!!

Äänestä

Heinäkuun lopulla oli Cornyja=mustia koppakuoriaisia illan tullen liikkeellä paljonkin. Nyt lähdetään matkaan heinäkuun alusta, joten toivottavasti ei ole vielä viljaa ajettu. Cornyt saapuvat paikalle viljan ajon jälkeen. Muuten ei ihmeemmin ötököitä kuin täällä kotimaassakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bulgaariaan. kirjoitti:

Eli lähden juhannuksen tienoilla Bulgaariaan, Albenaan, ja olen siellä kaksi viikkoa, onko tuona aikana paljon ötököitä? Minkälaisia? Torakoita? Käärmeitä? Rottia? ym, eläimiä.
Onko ötököitä paljon hotellihuoneistoissa?

Olisi mukava sada vaihteeksi ASIALLISIA vastauksia. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu