KELE.minua niin ärsyttää, kun puhutaan että nuoret ottavat koiran hetken mielijohteesta " ollaan niin harrastavaisia ja rakastavaisia" "mutta sitten mennään baariin ja " UNOHDETAAN???" Koira"????? Ehkä niitä on tapahtunut muutama mutta ÄLKÄÄ YLEISTÄKÖ tuommosia asioita ihmiset hyvät :)
Minua ihan pelottaa kun pitäis lähteä kenneliin tutustumaan uuteen perheen tulokkaaseen ja Puhutaan tuommosista asioista. Itse En IKINÄ ottaisi pentua hetkenmielijohteesta ja tätäkin olen "Vasta" harkinnu 2 vuotta.
Mitä jos Kenneljöitsijä epäilee minua ja kumppania? Toki Meille Saa tulla kylään kotia ja keitän kahvit ja tarjoan pullat :) Mutta On se vain harmillista jos muutamat nuoret henkilöt mokaavat ja mustaavat meidän muiden nuorten maineet :/
Voi surku.
Felix s,
1
810
Vastaukset
- Little.-.Angel
..mutta nuorten pitäs miettiä mistä moinen asenne heitä kohtaan johtuu!!
Ite kanssa otin doggini aikoinaan sellaisesta perheestä, jossa se oli ostettu ''teinitytölle'', ja rupeski ryyppääminen, bilettäminen kiinn. enempi kuin koira. Ni vanhemmat sitten myivät koiran pois.. Toisaalta oikein, koska jos ei huolehdi niin ei ansaitse koiraa!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3401401Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941365- 1681271
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59910Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839