tuetut lomat

hei.kun perhe on saannut tuetun loman.mutta omavastuuksi jää kuitenkin 500e.niin onko sosiaalihuolto tullut vastaan tuetunloman omavastuissa?
5587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mikä on tuettu loma?

Äänestä
  • etenkin jos lukutaitoa on:)lomat ovat raha automaattiyhdistyksen tms osittain maksamia lomia,työttömille ja lapsiperheille,tai muuten niitä kaipaaville,haku kirjallisesti,tiettyinä aikoina.tulo ja meno tiedot mukaan ja mahd.lomatarpeen syy

    Äänestä

eli köyhän pitää vaan kököttää kotona vaikka olisi lapsiperhe = se on lasten etu?

Äänestä
  • tuetulla lomalla noin iso omavastuu, 500 euroa?
    Meillä oli 100 euroa.

    Äänestä

vai onkosta teillä joku suurperhe?ja jos hyvin osaat puhua sossussa jotain voi herua,ehkä jopa matkakulut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

hei.kun perhe on saannut tuetun loman.mutta omavastuuksi jää kuitenkin 500e.niin onko sosiaalihuolto tullut vastaan tuetunloman omavastuissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu