Haluaisin mielelläni palautetta eroottissävytteisistä maalauksistani joissa kuvaan latex/PVC asusteita.
http://www.student.oulu.fi/~tlankila/art.html
Millaisilta ne näyttävät katsojan silmissä, jolla ei ole mitään kyseiseen aiheeseen viittaavaa fetisismiä?
http://www.student.oulu.fi/~tlankila/art.html
Millaisilta ne näyttävät katsojan silmissä, jolla ei ole mitään kyseiseen aiheeseen viittaavaa fetisismiä?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eivät vaikuta eroottissävytteisiltä, miksi niitä sanot. Tai ehkä hitusen. Enemmän tulee mieleen supersankarivivahteita, tosin siihen ehkä liian kiiltavää. Voisi näyttää Jennifer Garnerin päällä hyvältä nuo vaatteet.
Mä katsoin kaikki piirustuksesi läpi. Nahka&PVC aiheiset maalauksesi näyttivät lähinnä valokuvilta. - Aihe ei tosiaan ole suuresti suosiossani.
Sen sijaan ihan normaalit alastonmalleista piirretyt kuvat olivat paljon aidomman tuntuisia, osa jopa hyviä. - "Jopa" saattaa tuntua rankalta, mutta piirrän itsekin sen verran, että näen töissäsi aikamoista harjoituksen puutetta vaikka kykyjä sinulta mitä ilmeisimmin tuntuu löytyvän.
Ei muuta kuin lisää viivaa etsimään, käden ja aivojen yhteyden löytäminen on kovan harjoittelun takana. Tsemiä.
Olivat vähän valjuja, missä sävyt?
Minkä kokoisia nuo ovat, A3?
Kokeile retussiruistua.
Nuo muut alastonkuvat ovat parempia.
70 x 100 cm
Minä taas pidin juuri siitä, että sävyt olivat minimissä. Varsinkin pieninä aika valokuvamaisia. Hankala sanoa miltä näyttäisivät seinällä, mutta tähän kämppään saattas sopiakin..