AquaPark

Hei!

Onko kellään kokemuksia Aquaparkista tältä kesältä, tai viime kesältä? netissä näyttää ihan kivalta paikalta. Soveltuuko pienemmille lapsille, eli 5 vuotiaalle. Jos on jotain muita hyviä vinkkejä lapsiperheille missä kannattaa käydä, niin otan ilolla vastaan.
Kaikille Bulgariaan matkaaville, oikein hauskaa reissua, ja jos reissu on jo ohi, niin kivaa kesää jokatapauksessa
31208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Viime viikolla oltiin yhtenä päivänä ko. paikassa, paljon oli lapsia ja varmasti löytyy pienelle herrallekin puuhaa. Iso lastenallas, jossa jonkinlainen "talo" siinä keskellä, sai laskea liukumäkeä, kiipeillä ym. Vanhempien kanssa on ainakin mukava köllötellä renkaan tai kumiveneen päällä virtaavassa joessa, vesiliukumäissäkin oli vanhempien kanssa aika pieniä, joka mäen alla oli uimavalvoja auttamassa pienimmät pois, etei mene sukelluksiin. Alueella tosi paljon aurinkotuoleja vapaassa käytössä, ruokapaikatkin ihan hyväksi koettu, kannattaa huomioida, että omia eväitä ei saa olla mukana, kassit tarkastetaan portilla.
Liput oli aikuisilta ja yli 130 cm lapsilta 14 € kokopäivälippu, lapsilta jonkin veran halvempi, huomionarvoista myös on, että sinne myydään myös puolipäivälippuja klo 15 jälkeen (aik. 10 €).
Ranta Sunny Beachillä on todella mahtava myös pienten lasten kanssa, 6 km pitkä ja matalaa on, hiekkaleluja mukaan.
Myös pari pientä tivolintapaista löytyy SB:ltä, jos sellaista kaipaatte.
Oikein ihanaa lomaa Sunny Beachille!!!

Äänestä

Kiitos paljon avusta. hauskaa kesää-

Äänestä

vaikuttaisi hieman paremmalta vaihtoehdolta. Me käytiin viime kesänä aqua parkissa, ja mun mielestä 4-5 vuotiaalle isot likumäet oli liian isoja ja lasten leikkiallas oli jo liian pieni tuon ikäiselle.

Aqua paradisen sivuja katselin eilen illalla ja siellä ainakin vaikuttaisi olevan lasten linna muut parempia:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NoMan kirjoitti:

Hei!

Onko kellään kokemuksia Aquaparkista tältä kesältä, tai viime kesältä? netissä näyttää ihan kivalta paikalta. Soveltuuko pienemmille lapsille, eli 5 vuotiaalle. Jos on jotain muita hyviä vinkkejä lapsiperheille missä kannattaa käydä, niin otan ilolla vastaan.
Kaikille Bulgariaan matkaaville, oikein hauskaa reissua, ja jos reissu on jo ohi, niin kivaa kesää jokatapauksessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu