Passivoiko

Kommentteja, kiitos!

Kysymys 2: Passivoiko tv:n katselu?

Olenko huono äiti, jos lapseni (8 kk) viihtyy leikkikehässään tv:tä katsellen?
1274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No ei passivoi, mikäli päivät muuten rytmittyvät suht` selkeästi ja muutakin virikettä on, eli leikkiä ilman telkkaria, ulkoilua jne.

Ja kunhan se ei siellä tuntitolkulla istu.

Meillä tyttö istuu toisinaan itse lattialle telkkarin ääreen ja istuu sellaiset 15-20 minuuttia siinä, kunnes kyllästyy.

Jos pari kertaa päivässä on leikkikehässä vajaat puoli tuntia, ei se mihinkän passivoi. Vastapainoksi pitää tietysti olla telkkarittomia päiviä ja ihan muutakin leikkiä ja yhdessäoloa vanhempien kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leikkikehä? kirjoitti:

Kommentteja, kiitos!

Kysymys 2: Passivoiko tv:n katselu?

Olenko huono äiti, jos lapseni (8 kk) viihtyy leikkikehässään tv:tä katsellen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu