Jos en ihan sokee oo niin ihan kun olis ollu tyttö sora-auton ratissa hki:stä 10 kilometriä treen suuntaan. Kaikkiahan nykyään mahdollista, mutta en ole enne nähnyt moista. Olipa näky. Jo on aikoihin eletty. Työvoimapulako syynä vai mikä . ??
kiitos
kiitos
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä se vaan tytöiltä luonnistaa ja helposti.
Naisia on muuten paljon myös yhdistemäkuskeina nykyään ja yhtä hyvin rattia pyörittävät kuin miehetkin, elleivät peräti paremminkin.
Niin, eikös se melkeen helpompaa ole naisille sora-autoa ajaa kuin jotain kappaletavaraa tms?
Kun jos sitä voimaa ei sitten ihan niin paljon ole kuin miehillä (poikkeuksia tästäkin löytyy toki), niin tuossa ainakaan ei tarvitse vedellä raskaita lavoja jne, kun kasetoida vaan ja letkuja laittaa kiinni ja näin.
Että voisi olettaa että sora-autohommat olisi juuri sopivia, koska itse ajamistapahtuma luonnistuu ihan yhtä hyvin kuin miehiltäkin, kyse on vain voimasta (aina ei siitäkään).
Mä näin orivedellä tosi kauniin vaalean tytön kasetti actrossin puikoissa!
Kyllä piristi päivää!!
Voi hyvän tähren, ei me Saudi-Arabiassa eletä, siellä kun naiset ei saa ajaa autoa. Onhan meitä jo satamäärin rekkaa ajamassa, soraa, puuta, kappaletavaraa ja kaikkea siltä väliltä. Etenkin eteläsuomessa naisia näkee rekan ratissa joka päivä eivätkä ole pohjoisessakaan mikään outo näky. Tosin aika moni meistä on "ikäloppuja" vanhoja tätejä, joten ei kai tietysti ihme, jos meitä ei huomata tai lasketa, saati että kenenkään päivää piristäisimme, heh!
tänäänkin juuri näin nuoren vaalean tytön ajamassa isoa autoa pk-seudulla..kiitolinjalla taisi ajaa,housuista päätellen..
Ja ennen kuin kukaan sanoo mitään niin tauolla oltiin..
..mutta kyllähän nuo katseita kerää..=)
sukupuolen edustajaa kuskina, piristää kummasti päivää
on....ettei vaan ole nostaneet kytkintä Tankkerille?
emäntä vasta haketta tasotteli lapiolla kuorman päällä
Naispuolisia kuljettajia,myös runkokuljetuksissa.Ajavat siinä missä miehetkin.
Koetapa nyt viimeinkin herätä tälle vuosisadalle!! Milloin on kuskin värkistä ollut kiinni millaista värkkiä ajaa?!?