Hirmuisen vähän pelejä ja tylsiäkin ovat. Kutaragin lupaukset eivät ole toteutuneet ja kalliiseen laitteeseen rahat upotetut n. 800€ lisävarusteineen tuntuvat turhalta haaskaukselta.
Onneksi rahaa on ja pelilaitevalikoimasta löytyy niin PC:tä kuin Xbox360:aakin, niin ei tarvitse jäädä paitsi parhaita pelejä.
Onneksi rahaa on ja pelilaitevalikoimasta löytyy niin PC:tä kuin Xbox360:aakin, niin ei tarvitse jäädä paitsi parhaita pelejä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
lihavien ja typerien pelikone,ehkä vanhustenkin jotka eivät älyä vaatia pelikoneelta laatua ja tyytyvät siten heikkoon ja surkean pelivalikoiman omaavaan roskaläjä ps3:seen.
KATEELLISTA PANETTELUA. ITSE OLEN OLLUT TODELLA TYYTYVÄINEN PLEIKKA KOLOSEEN JA MYÖS YSTÄVÄNI JOTKA OVAT MYÖS HOMMANNEET TUON LAITTEEN. LAITE ON VARMATOIMINEN EI KAATUILE, EIKÄ TARVI HUOLLOSSA ALVARIINSA JUOKSUTTAA. BLU-RAY LEFFOJEN KATSELU FULL-HD TELKULLA ON SAIRAAN UPEE NAUTINTO JOTA MONET OVAT HÄMMÄSTELLEET. TODELLA HYVÄ OSTOS JA EN KADU TODELLAKAAN YHTÄÄN. PELIT TULEVAT SITTEN AIKANAAN, MUTTA NYT PITÄÄ NAUTTIA KESÄSTÄ, EIKÄ LOJUTA KOTONA OHJAIMET KOURASSA.
Entä ps3 pelikoneena? Viestistäsi päätellen sinun "PLEIKKA KOLON" ainut hyvä puoli on Blu-Ray elokuvat? Blu-ray tulee häviämään ormaattisodat, se ruostuu ja on kalliimpi kuin hd-dvd. Kukaan ei maksa 30€ yhdestä elokuvasta.. Taidatte olla aika porvareita kun on varaa ostaa 2000€ maksavat 72 tuumaset hd-tv:t ja ps3:moset.
Itse en osta kumpaakaan, hd-tv:tä, ps3:mosta tai mitään muutakaan uuden sukupolven dvd-laitteita, kun siinä menisivät rahat hukkaan, ps3 ei ole 800€ arvoinen pelikone. Tietokone on elokuvia ja muita töitäkin varten, myös pelejä.
"Blu-ray tulee häviämään ormaattisodat, se ruostuu ja on kalliimpi kuin hd-dvd"
Blu-Rayn studiotuki on varsin vakuuttava, se on pakko myöntää vaikka minkälaiset lasien läpi katsoisi. Täytyy kuitenkin vain ihmetellä mitä etua elokuvastudiot näkevät siinä että heidän kilpailijansa konterolloi elokuvien jakelumediaa.
HD-DVD:n voi pelastaa ainoastaan se että myyvät tämän vuoden jälkimmäisellä vuosipuoliskolla (ja etenkin joulusesonkina) $100-200 hintaisia HD-DVD -soittimia niin pirusti, ettei studioilla ole varaa sivuuttaa HD-DVD:n suurempaa ostajakuntaa ja laitekantaa. Suuremman laitekannan lisäksi tarvitaan myös "Planet Earth" -sarjan kaltaisia "multiplattareita", joilla voidaan selvästi osoittaa HD-DVD:n ostajakunnan olevan huomattavasti suurempi kuin Blu-Rayn.
Hyvin sanottu ;) Ite oon ostamassa kyseistä laitetta;)
Itse olen ollut koneeseen tyytyväinen. Pelejä ei hääppöisesti ole mutta kyllä niistä kolmesta parhaasta on ollut paljon hupia, varsinkin Resistancen nettipelistä. Loppuvuodesta tulee rutkasti hyviä pelejä ja PS Home tulee olemaan todella kova juttu.
Ja mitä Blu-Rayn ja HD-DVD:en väliseen formaattisotaan tulee, Jenkeissä BD leffat ovat selvästi edellä HD-DVD leffoja myynneissä ja monet isoimmat jälleenmyyjät ovat siirtyneet Blu-Rayn puolelle.
"Jenkeissä BD leffat ovat selvästi edellä HD-DVD leffoja myynneissä"
#1 Planet Earth (DVD)
#4 Planet Earth (HD-DVD)
#10 Planet Earth (Blu-Ray)
Kuten näet, Yhdysvaltain tämän hetken suosituimman kotivideon Blu-Ray -versio myy huomattavasti DVD- ja HD-DVD -versioita heikommin.
hmmm... onhan siellä vielä;
#99 Pirates of Caribbean (Blu-Ray)
Myös kuvalevysoittimien Bestseller listan top-10:stä löytyy peräti kolme HD-DVD -soitinta (sijat 1, 7 ja 10), kun parhaiten myyvä Blu-Ray soitin löytyy vasta sijalta 20.
Mitä nyt olen uutisia seuraillut niin kyllä bd selvästi myy enemmän kuin hd dvd.
Turha kieltää fakta asioita.