eli hääkarkkeja tässä väsäilemässä kiireesti tuli vaan mieleen että eihän rasian sisällä ole pakko olla justiin karkkia eikö olis kiva idea laittaa esim kukansiemeniä yms..?? mitä mieltä ootte? harva varmaan niitä istuttelee mutta kaunis ajatus kuitenkin.. mitä muuta teille tulis mieleen kun siemenet ja minkähän kukan olis hyvä...?
Hääkarkeista
-morsian-
3669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Häissä oli käytetty auringonkukkia koristeluun ja vieraat saivat aurngonkuka siemeniä pussin kera ohjeen.
Eli jos häissänne käytetään jotain tiettyä kukkaa koristelussa voisi idean poimia sieltä.
vain paperikaramelleja korissa irrallaan (marianne tai omar) ja niihin oli sidottu humoristisia elämän viisauksia. Eli jos karkkeja haluat tarjota.
Mutta siemen idea kuulostaa myös toimivalta, kaikkihan on omasta mielikuvituksesta kiinni :)
Onko kenelläkään hyvää ohjetta nekkutikkarien tekoon? Yhtä ohjetta kokeilin, mutta massa ei kovetu... Hääkarkeiksi olisi tarkoitus tekaista.