Sairas kenties?

Oliko tämä rotta sairas?

Menimme Kouvolan Faunattareen.
Siellä oli suuressa häkissä, yksi iso rotta.
Se kyyhötti pienessä kopissaan ja sen häntä vain näkyi.
Se värisi ja tärisi ja oli vain paikallaan.

Eli?
Minusta se olisi voinnut olla kipeä...
Ja kyseesssä oli uros.
2316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

en mikään asian tuntia ole mutta saattoi olla sairas jollakin tapaa. en usko että sitä pelotti, tai kylmäkään olisi näin kesällä.
kysyitkö myyjältä minkä takia mahdollisesi rotta tärisee?

Äänestä

oon nähny ne rotat. Eipä ole sairaita. Ja Faunatar on eläinkauppa missä eläimistä pidetään todella hyvää huolta. Jos se pesi itseään siellä ja heilui sen takia? Monta muutakin selitystä on..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rotta rottus kirjoitti:

Oliko tämä rotta sairas?

Menimme Kouvolan Faunattareen.
Siellä oli suuressa häkissä, yksi iso rotta.
Se kyyhötti pienessä kopissaan ja sen häntä vain näkyi.
Se värisi ja tärisi ja oli vain paikallaan.

Eli?
Minusta se olisi voinnut olla kipeä...
Ja kyseesssä oli uros.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu