Rimanalitus Iltalehdeltä

Miten Iltalehti kehtaa laittaa kanteen kasvokuvan juuri puukotetuksi tulleesta miehestä. Olen järkyttynyt siitä ettei näköjään mikään ole enää pyhää Iltalehden väelle. Toinen on juuri kuollut väkivaltaisesti vaimonsa silmien edessä, oliko pakko julkaista kuva? Löytyy tämän päivän lehden kannesta, kyllä jäi lehti ostamatta.
8825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

puukottajasta.

Äänestä
  • Anteeksi tosiaan, luulin, että kuva oli puukotetusta ja niin käsitti myyjäkin jonka kanssa asiasta keskuteltiin, mutta anteeksi sitten vaan Iltalehdeltä.

    Äänestä

  • Hildax kirjoitti:

    Anteeksi tosiaan, luulin, että kuva oli puukotetusta ja niin käsitti myyjäkin jonka kanssa asiasta keskuteltiin, mutta anteeksi sitten vaan Iltalehdeltä.

    puukottajankaan kuvaa lehteen?

    Äänestä

  • laittaa kirjoitti:

    puukottajankaan kuvaa lehteen?

    Hänestä pitää tehdä syväluotaava reportaasi nimineen ja osoitteineen. Kyllä meillä on oikeus tietää naapureistamme se, mikä panee heidät riehumaan puukkoineen ihmisjoukoissa.

    Samoin pitäisi myös ne törkeät rattijuopot nimetä lehtien palstoilla. Tänään juuri sanotaan, että promilemäärät ovat huomattavasti nousseet puhalluksissa.
    Nimet ja naamat iltapäivälehtiin vaan.

    Mitenköhän puukotetun vaimon käy? Onko Suomessa suurlähetystö, josta saa kaiken sen avun, minkä hän tarvitsee?

    Äänestä

  • laittaa kirjoitti:

    puukottajankaan kuvaa lehteen?

    rahan takiahan lehti tekee lähes mitä vain.

    Äänestä

Voi hirveetä sentään. Kyllä elämä on kummallista,taas oli ihminen väärässä paikassa väärään aikaan? Kyllä tämä maailman meno on hirveetä,tässä on taas lähes sanaton.

Uskomatonta, että ihmisen täytyy tulla tänne lomallaan kuolemaan. Ei riitä pienen ihmisen ymmärrys ollenkaan :(

Äänestä
  • En panisi pahakseni jos naapurin kanssa tehtäis sopimus että vankila olisikin Siperian hiilikaivos keskellä ei mitään ja armoa ei anella vaan rangaistus kärsitään kokonaisuudessaan siellä.

    Äänestä

kehtaavat pyytää kolaripaikalta silminnäkijöiden kuvia, ei taida yhtään ajatusta olla kuolleiden omaisten surusta, törkeää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hildax kirjoitti:

Miten Iltalehti kehtaa laittaa kanteen kasvokuvan juuri puukotetuksi tulleesta miehestä. Olen järkyttynyt siitä ettei näköjään mikään ole enää pyhää Iltalehden väelle. Toinen on juuri kuollut väkivaltaisesti vaimonsa silmien edessä, oliko pakko julkaista kuva? Löytyy tämän päivän lehden kannesta, kyllä jäi lehti ostamatta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu