MAN

144530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

kuulemma TGA:n tilalle tulossa TGX.

Äänestä

Tuo on pakko päästä kokeileen!!!

Todella vaikuttava näky!!

Äänestä
  • Ei auta vaikka ois kuinka siisti. ei pelaa huolto pohjoisessa sen paremmin.

    Äänestä

  • Heikki kirjoitti:

    Ei auta vaikka ois kuinka siisti. ei pelaa huolto pohjoisessa sen paremmin.

    eihän raskoneella osata korjata kuin valmet(sisu) dieselin koneita ja vanhoja cumminseja. pohjoisesta kuulemma Ilmari Lehonen on hukkaamassa kaikki Maninsa 15kpl kun huolto ei pelaa. scaniat tilalle

    Äänestä

  • raskoneella kirjoitti:

    eihän raskoneella osata korjata kuin valmet(sisu) dieselin koneita ja vanhoja cumminseja. pohjoisesta kuulemma Ilmari Lehonen on hukkaamassa kaikki Maninsa 15kpl kun huolto ei pelaa. scaniat tilalle

    Joo me päästään manneista eroon syksyyn mennessä. Hyvä autohan se on ajaa, mutta vikoja ku ilmenee nii sitten menee liikaa aikaa, että sen saa takaisin ajoon. Korit laitetaan uusiin autoihin niistä,kun ne on kunnossa jollain lailla.

    Äänestä

  • Lehtoslainen kirjoitti:

    Joo me päästään manneista eroon syksyyn mennessä. Hyvä autohan se on ajaa, mutta vikoja ku ilmenee nii sitten menee liikaa aikaa, että sen saa takaisin ajoon. Korit laitetaan uusiin autoihin niistä,kun ne on kunnossa jollain lailla.

    toissa päivänä vastaan Lehtosen MAN runkona, vähä ihmettelin mihi kontti on hävinny.

    Äänestä

  • raskoneella kirjoitti:

    eihän raskoneella osata korjata kuin valmet(sisu) dieselin koneita ja vanhoja cumminseja. pohjoisesta kuulemma Ilmari Lehonen on hukkaamassa kaikki Maninsa 15kpl kun huolto ei pelaa. scaniat tilalle

    Gunther Welthamar Saksasta on hylkäämässä Scaniat(300kpl)pois,kun mannin huolto pelaa siellä paremmin.

    Äänestä

Kun tuota vasenta peiliä katsoo, herää epäilys onko siinä iskenyt muotoilijaan Sverige-syndrooma, ennen niin siroille peileille on tehty julmetut kotelot jotka peittävät näkyvyyttä? Mersulla on vielä pysytty asialinjalla.

Äänestä
  • sitä parempaa aerodynamiikkaa sillä hae...onhan nuo ainakin komeemmat kun entiset ;D ja kyllä tosi automies pärjää isokuorisillakin :D

    Äänestä

  • ne vaan kirjoitti:

    sitä parempaa aerodynamiikkaa sillä hae...onhan nuo ainakin komeemmat kun entiset ;D ja kyllä tosi automies pärjää isokuorisillakin :D

    Rellulla jokin aika sitten kosautin vänkärin peilin varmaan lähemmäs 50 km/h kontin kylkeen tehdessäni tilaa mulkulle Mersu-miehelle, mutta peilissä ei näy jälkeäkään tästä, muovikuori on täysin ehjä. Eniten ihmetyttää se, että edes lasi ei hajonnut vaikka oli raollaan, sillä pamaus oli hirvittävän kuuloinen peilin iskeytyessä ikkunaan. Ei lun pysähdys, peili paikoilleen ja testaus että sähkösäädöt toimii ja toimihan ne. Myöhemmin selvisi, että lämmityskin toimii. Tulin siihen tulokseen, että nuo jumalattoman kokoiset muovikuoret on suunniteltu suojaamaan itse peiliä ja toteutuskin on onnistunut hyvin.

    Äänestä

kasikone tarjolla!? ÖAF'n lavettivetureiden V10'stä oon lukenu mutta kasikone MANissa on jotain iha uutta.

Äänestä
  • Juu manni laittaa tuohon kasiin kaksi turboa (näin ainakin meille infottu etukäteen). luulis siitä jerkkua löytyvän

    Äänestä

Kirjoittelin pari kuukautta sitten että taloon tulee puuautoiksi Mannit. Nyt on perjantai ja lauantai oltu mettässä. Sateiden veliksi tekemät tiet on ollut koeajossa. Viimeisiltä kasoilta vain uudet mannit haki kaman. Volvomies väitti jäävänsä välille.
On tää kuormalla tielle nousun jälkeen auto. Ei tarvi häveten survoa poljina, että pääsisi jonon teosta kaheksaankymppiin. Moottorinääni vain murisee ja ilmastointi pitää 20.
Tää Login uus nosturikojukin on kuin herralle tehty! Ilmastointi ja herkät joustikit vaan!

Niille jotka vaikeroivat ruottalaisten toimituksien vaivoista sanon, että juhannukseksi luvattiin ja toinen tulikin oikein. Toinen torstaina, kun oli pikku huoli vetokidassa.

Äänestä

V8
16.2-litraa ja 680 hevosvoimaa.
Mutta `vain´ 3000 Newtonmetriä.
Ilmeisesti ZF:ltä ei heti löydy kestävämpää askia...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voimaa... kirjoitti:

tässä: http://www.trailer.se/bildview.php?bild=bildarkiv/73/s_467594599f0ce.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu