Hävetkää

Kaiken maailman paskasakkaa asuu siellä.
Puukottajia ja kirkonpolttajia.
Suomi häpeää teitå.
142367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Pysy vaan siellä turvallisessa kerrostalohuoneistossasi turvallisessa lähiössäsi missäpäin Suomea sitten lienetkin. Meillä on täällä sentään elämääkin, koko ajan sattuu ja tapahtuu. Ei käy elämä tylsäksi.

Äänestä

Sen siitä saa, kun toi puukotus jupakka on tuol suomi 24 etusivulla.. mutta onhan se kumma kun porvoossa tapahtuu usein ikäviä asioita..
Mitenkähän se äitikin joka poltti lapsensa...entä Heinojen surmaajat...?
Hyi, hyi porvoo!

Äänestä

Helsingissä surmattiin viaton ihminen metrossa kirveellä, Porissa kaksi naista jalkajousella, Riihimäellä saatanapalvojat juottivat känniin, tappoivat ja paloittelivat kaverinsa jne jne jne...

Voisit pitää huolta oman kaupunkisi asujaimistosta, etkä avautua asioista, joihin puutteellinen aivokapasiteettisi ei selkeästikään riitä.

Olisikin kiinnostavaa tietää mistä lähiöslummista sinä olet kotoisin.

Äänestä

Ei muuten mitää mut kirkonpolttaja oli kyl askolasta mun tietääkseni... ja sit jos ruvetaa kattomaa muita kaupunkeja/kyliä viime 10 vuoden ajalta ja verrataa niissä tehtyjä rikoksia ni must tuntuu et porvoo ei oo ees 50 parhaan joukos

Äänestä
  • Porvoossa tapahtuu melkein vuosittain...

    Äänestä

Etsäviitsisitsä edes otta nenää pois anuksesta ja katsella ympärillesi. Tässä saldoa muualta suomesta, tuolta rauhan eldoradosta parilta viime päivältä:

"Kolariautosta löytyi ammuttu mies Lahdessa"
"Jyväskylästä löytyi surmattu mies"
"Kauhavan myrkkyviinajutussa syytteet murhasta ja taposta"
"14-vuotias yritettiin raiskata bussipysäkillä Turussa"
"Puukotusmurha toi nuorukaiselle elinkautisen hovissa"
"Miehen ruumis löytyi merestä Raumalla"
"puukotuksen uhri sai vakavat vammat Riihimäellä"
""Miestä pahoinpideltiin metalliputkella Pukinmäessä"
"Helsingin poliisi etsii Laajasalon puukotuksesta epäiltyä"
"Poikajoukko pahoinpiteli miehen Kokkolassa"
"Poliisi pidätti naisen miessurmasta epäiltynä Kuusankoskella"

Äänestä
  • Eihän se kirkonpolttaja ollut edes Porvoosta, askolalainen se oli.

    Äänestä

Ei riitä omat kyvyt mihinkään, ei Tarmossa eikä Buthersissä pitää hankia vahvistuksia muualta. Puukottajakaan ei omista Porvoon passia. Kyllä ollaan huonoja joka lajissa. Surunvalittelut leskelle. Ikävä tapaus.

Äänestä
  • ....kukapa haluis edes omistaa Porvoon passia jos sellanen edes olisi olemassa ja siinä tapauksessa Porvoo leikattaisi suomesta irti ja työnnettäisiin Ruotsin suuntaan...hahaaaaa =)

    Äänestä

Puukko mies oli muualta... ettei olis vaan sun kyliltä?? kirkon polttaja oli askolasta... ota asioista selvää ennenkuin rupeet mouruu!!

Äänestä
  • mistä puhutaan.
    Et ehkä tiedä, että paska valuu alaspäin.
    Tässä tapauksessa etelään.
    Paskasakka valuu pohjoisesta etelään.

    Äänestä

  • ymmärrä kirjoitti:

    mistä puhutaan.
    Et ehkä tiedä, että paska valuu alaspäin.
    Tässä tapauksessa etelään.
    Paskasakka valuu pohjoisesta etelään.

    Paskasakka = työhaluiset

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


porvoolaiset kirjoitti:

Kaiken maailman paskasakkaa asuu siellä.
Puukottajia ja kirkonpolttajia.
Suomi häpeää teitå.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu