V***N holhousyhteiskunta!

...on se kumma että tappajia höösätään kumiluodein mutta tavallinen kansalainen saa isommat sakot pikkujutuista!Ei enää vihreitä ja demareita eduskuntaan!!!Tappajalle kuula kalloon ja kuolemanrangaistus rules!
3834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kumiluoteja vaan ihan normi virkapatruunoita vieläpä kahdella aseella. Lue www.yle.fi, ihminen ei reagoi ampumiseen siten kuin elokuvissa tapahtuu.

Äänestä

täysin samaa mieltä!

Äänestä

Ois kannattanut kirjoittaa tuokin asiallisemmin. Olen muutoin samaa mieltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hävettää kirjoitti:

...on se kumma että tappajia höösätään kumiluodein mutta tavallinen kansalainen saa isommat sakot pikkujutuista!Ei enää vihreitä ja demareita eduskuntaan!!!Tappajalle kuula kalloon ja kuolemanrangaistus rules!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu