Varmaan tylsää

Voisko joku kertoo mitä silloin tehdään ku
ison poran näköiset vehkeet perässään säiliöt
päivätolkulla sotkevat maata ja tuntuu et homma
ei etene lainkaan. Jotain kalkitustako, mikä sen idea on?. Näyttää aika ykstoikkoiselta duunilta.
31181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

täsmällinen termi onkaan,mutta ideana on lujittaa maakerroksia joita ei haluta vaihtaa,sotkemalla sekaan sementtiä.
Menetelmä lienee yleisempi ruotsissa,vielä.

Äänestä

kalkki stabilointia ???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias** kirjoitti:

Voisko joku kertoo mitä silloin tehdään ku
ison poran näköiset vehkeet perässään säiliöt
päivätolkulla sotkevat maata ja tuntuu et homma
ei etene lainkaan. Jotain kalkitustako, mikä sen idea on?. Näyttää aika ykstoikkoiselta duunilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu