Lopetin amiksen vuosi sitten.Oletan ettei kaikilla opettajilla ole kovin vaikeeta kun kerran menin opettajan huoneeseen niin siellä oli mies ja naisopettaja naimassa.Yllätyin minäkin mutta ne ne vasta säikähtivät.Miesope hyppäsi päältä pois ja kalu nopeasti pehmisi mutta kerkisin nähdä että oli vielä jäykkä kun pois sisästä vetäisi.Molemmat opettajat ovat naimisissa mutta eivät keskenään.Kun kerroin tästä kavereille jotka olivat jo valmistuneet aikaisempina vuosina kuulin että tämä mies oli muhinoinut muidenkin koulun henkilökunnan kanssa.Varsinainen kone kun kotona joku tiesi olevan viisi lasta.Tapauksen muistan ikäni.
opettajalla varmaan hauskaakin
näin kaiken
2670
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lienee ollut paikka aikaisemmin nimeltään joensuun ammattikoulu.Siellä ainakin oli atk mies joka höyläsi hyppytunneilla vakituisesti kolmea naisopettajaa.Ja kuvaan kuuluu että kaikki oli naimisissa.Joskus lukujärjestystäkin jouduttiin muuttamaan että näille opettajille tuli hyppytunnit samaan aikaan.Kyllä siitä oppilaatkin sen tiesi ja välillä vitsaili.
Saastaisia ihmisiä, kuvottavaa! Tuollaiset eivät ainakaan saisi olla ammatissa, jossa ovat lasten ja nuorten kanssa tekemisissä. Alalle pitäisi palkata vain esimerkillisiä, vastuullisia ihmisiä! Ja tietenkin erottaa, jos tällaista ilmenee.