Voro vei polttoöljyä

Voro tai vorot leikkasivat 15.–20.6. välisenä aikana Peitson Mansikkamaantien varressa olevasta Kälviän Kuormauksen omistamasta farmarisäiliöstä Abloy-lukon sangan poikki. Polttoöljyä on viety noin 400–500 litraa.

Poliisi kaipaa myös havaintoja mustasta Suzuki Solifer PV50:stä, rekkari OE-529. Mopo otettiin luvatta käyttöön Öja Marketin pihalta 9.–10.6.
(KP)
4531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

paljon saat palkkaa? seisooko?

Äänestä
  • En ole poliisi eikä naisella tietääkseni voi seistä.Jollakin kyllä näyttä järki seisovan mutta ei mikään muu sitten pelaakkaan.

    Äänestä

voisiko seriffi laittaa kyseisen ip:n estoon, mainostaminenhan on täällä kiellettyä. Meenköhän lehititalolla noin huonosti, että pitää laittaa kätyri tänne kanaville mainostamaan???

Äänestä
  • mitä mainostamissa tuossa tekstissä oli?
    mielestäni teksti sisälsi vain uutisfaktaa. mainostamisesta lukee keskustelusäännöissä näin: "Keskusteluissa ei saa: Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua" josta kyseisessä teksitssä EI ollut kyse.
    sitäpaitsi ei kukaan sinua pakota näitä lukemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


U~T kirjoitti:

Voro tai vorot leikkasivat 15.–20.6. välisenä aikana Peitson Mansikkamaantien varressa olevasta Kälviän Kuormauksen omistamasta farmarisäiliöstä Abloy-lukon sangan poikki. Polttoöljyä on viety noin 400–500 litraa.

Poliisi kaipaa myös havaintoja mustasta Suzuki Solifer PV50:stä, rekkari OE-529. Mopo otettiin luvatta käyttöön Öja Marketin pihalta 9.–10.6.
(KP)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu