eikö täällä ole ketään oikeesti!!!!

mulla on nyt eka terolut kierto ja olen ottanut 5 päivää ja 5 ois jäljellä.
nyt pahaaoloa, päänsärkyä, menkkakipua ja muutenkin sekava olo.. onko kellään vastaavaa???
5754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kun on kyse hormoneista niin kaikenlaisia (kuvaamiasikin) oireita on odotettavissa varsinkin juuri alussa. Mutta jos sinusta tuntuu että sivuoireet ovat "sietämättömiä" niin kannattaa keskustella lääkärin kanssa, voihan olla että kyseiset lääkkeet eivät käy sinulle.....

Äänestä

terolut-kuurien aikana mielettömän väsynyt ja itkuinen, mutta pääkipua ym ei ollut. Varmaan aika yksilöllistä, millaisia oireita noi lääkkeet aiheuttaa. Tsemppiä sinulle!

Äänestä

mitään oireita. Mua taas tuo oireettomuus vähän ihmetyttää... luulisi että jossain tuntuisi kun hormooniahan noi terot kuitenkin on. Mitä sun lääkäri sanoin raskaaksi yrittämisestä terojan aikana ? Täällä olen lukenut että joitain on kehoitetty käyttämään kumia terojen aikana ?? En oikeen tajua, raskaaksihan tässä yritetään tulla.

Äänestä

Mie aloitin Terolutin käytön 18.6, eli ensimmäinen kierto on hieman yli puolen välin. Mitään oireita en ole havainnut olevan. Hyvin on mennyt, mitä nyt taisi tuossa joku päivä takaperin lähteä munasolu liikenteeseen, koska alavatsaa kaiversi hieman. Onneksi tuntemus ei ollut millään tavalla sitä luokkaa, kuin mitä ovulaatiokivut ja menkkakivut yleensä ovat olleet. Tähän vedoten odottelen rauhassa ja toivon, että menkatkaan eivät olisi niin kivuliaat, kuin yleensä.

Vaan mehän ollaan kaikki yksilöllisiä ja reagoidaan omalla tavalla uusiin juttuihin.

Äänestä

Hei!
Älä suotta pelkää nuo oireet ovat lääkeestä johtuvia mutta menevät ajan myötä kyllä ohi mulla ollut samanlaisia oireita mut siitä on aikaa kun minä itse olen syönyt jo monta vuotta niitä.Voit kyllä kysäistä varmuudella gyneltä jos sulle ei vaikka käykään ja tuoteselosteessa kyllä lukee mitä sivuoireita voi tulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joka käyttäs teroluteja??? kirjoitti:

mulla on nyt eka terolut kierto ja olen ottanut 5 päivää ja 5 ois jäljellä.
nyt pahaaoloa, päänsärkyä, menkkakipua ja muutenkin sekava olo.. onko kellään vastaavaa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu