Kloriittifarkut?

käyttääkö naiset kloriittifarkkuja?? Ja jos farkut valkasee kloridella, niin täytyykö sinne farkkujen sisään laittaa mitään ja pitääkö ne liottamisen jälkeen laittaa pesukoneeseen .... kiitos, jos joku vastaa
1885
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kloridilla valkaistess afarkut jäävät vähän epämääräisen värisiksi. Niistä ei tule valkoiset vaan jotakin vaalean sinertävän ja harmaan tapaista. osa toki valkaistuu kauniistikin, mutta varsinkin saumoihin jostain syystä tuppaa väri jäämään. Niin ja joustavalle farkulle valkaisu ei sovi lainkaan, huomasithan sen?

Pesukoneessa valkaisu tuo parhana tuloksen varsinkin jos valitsee pitkän ohjelman. Kaikki aineet eivät tosin valkaise niin pian, mutta pulloissa on ohjetta kyllä siihenkin. Pasuaineella pesu poistaa jäämät ja pullossa taitaa olla ohje pestä jopa kahteen kertaan valkaistut housut/vaatteet. Haju kun poistuu niin surutta voi käyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kkrr kirjoitti:

käyttääkö naiset kloriittifarkkuja?? Ja jos farkut valkasee kloridella, niin täytyykö sinne farkkujen sisään laittaa mitään ja pitääkö ne liottamisen jälkeen laittaa pesukoneeseen .... kiitos, jos joku vastaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu