Kertokaa ihan rehellisesti...

Saitteko pillua ekana hääyönänne? Miten on lähtenyt sen jälkeen käyntiin noin muuten?
53486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meillä meni muijan kanssa hääyö ihan muissa merkeissä kun hässimisessä. Yö alko sillä kun mä laitoin krokotiilipuvun päälle. Sitte kuitenkin tuli paskahätä ja täyty käydä paskalla, no tietysti se puku oli vähän hankala ja kun vedin vetoketjua kiinni nii jäi paskapaperi roikkuun sieltä vetoketjun välistä (itse en sitä tosin huomannu).
No muijahan sitten laitto haukipuvun päälle ja sitten me lähettiin kohti kirkkoo. Kirkossa oli pappi joka oli vessassa ja pyyhki perseensä raamattuun. Kyllä se pappi oli vähän silleen et "mitävittua" ku näki mut ja muijan siellä kirkossa

Äänestä

Puikotin ekaa kertaa vasta hääyönä.
Myöhemmin morsian paljastui pihtariksi.
"Ei nyt", "Ehkä joskus", "Elähän nyt", "Päätä särkee" ovat meillä usein kuultuja...

Äänestä
  • Tuttavani huonekalukauppias kertoi pariskunnasta joka tuli katselemaan uutta sohvaa. Vaimo ihastui yhteen mutta mies ei innostunut yhdesäkään. Mies poistui autollensa mutta vaimo tokaisi myyjälle. "Kyllä me se otettan, minä pistän jalat ristiin"
    Kahden viikon päästä mies tuli noutamaan sohvaa.

    Kyllähän se näyttää olevan pihtaaminen naisten vallankäyttöä. Eivät vain ymmärrä miten vaarantavat koko suhteensa.

    Ja jos maksaa pitää niin eikö käteinen käy?

    Äänestä

Eiköhän se useimilla ole ekakerta jo ennen häitä. Mutta oli se sitten ennen tai jälkeen häiden, niin yleensä sitä voi kuvailla paremmin komediaksi kuin romantiikaksi.

Itse siivoilin jälkiä sukulaisten pilanteon jäljiltä; herneitä vuoteessa, herätyskello sinkkiämpärissä, termostaatti irti lämpöpatterista (makuuhuonessa 30C). Aikaa kyllä oli kun tuore vaimo kommentoi: "ei heti, eikö nukutaan nyt..."

Äänestä

- Miksi ruotsalainen pariskunta seisoi koko yön tuijottamassa ikkunasta ulos?
- No, joku oli sanonut, että tästä yöstä tulee heidän elämänsä kaunein

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helluntai sinappi kirjoitti:

Saitteko pillua ekana hääyönänne? Miten on lähtenyt sen jälkeen käyntiin noin muuten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu