uskon

voisitteko jotkut sellaset kertoo mulle joille on "herra" tullut elämään niin sellasen asian että kumpi niistä yleensä tulee ensi jumala/jeesus vai mielenterveys ongelmat?kiitos vastauksista jo etu käteen.
3598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jälkimmäinen , eli mielenterveysongelmat! :D pitää mennä aika pahasti nuppi sekasin jos uskoo että tuolla ylhäällä on muka joku joka päättää meidän koko elämästä, empä tod usko!

Äänestä

Riippuvaisuus (yleensä alkoholi tai huume)->Persaukisuus->Masentuneisuus->Mielentilahäiriö->Jeesus Kristus!

Äänestä
  • siis kyllä täytyy(toisin ku veikkasitte)olla aika pahasti päässä vikaa ELLEI usko siihen mitä raamattu sanoo, mutta vielä teijänkin silmät aukenevat, ainakin sitä rukoilen teidän uskottomien puolesta,
    Muistakaa kaikki että taivaspaikka aukeaa hänelle joka USKOO.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiaa.. kirjoitti:

voisitteko jotkut sellaset kertoo mulle joille on "herra" tullut elämään niin sellasen asian että kumpi niistä yleensä tulee ensi jumala/jeesus vai mielenterveys ongelmat?kiitos vastauksista jo etu käteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu