Taas on aika auringon
ja tiedän siinä taikaa on....
Hauskaa Juhannusta!
6
616
Vastaukset
- KristaTee
Tellukka ja kaikki muut!
- nainen .......................
Hauskaa Jussia kaikille toivottelen minäkin.
Illalla lavatansseihin Riutanharjulle Riihimäen kupeeseen,kerran kesässä täytyy käydä.
Huomenna ihastelemaan Helsingin hiljaisuutta ja Kappeliin syömään ystävättäreni kanssa,jos vaikka
Kauppatorilta hyppäisi illansuussa paattiin ja merta ihailemaan?
Miten muut vietätte Juhannuksen aikaa,jossa on taikaa :)
Nainen52vteille kaikille. Toivottavasti ilmat suosii ja lämmintä riittää.
Töissä tällä hetkellä ja huomennakin aamussa.
Mökiltä (ei oma) ajelen töihin, on onneksi suht lähellä ja saan viettää aikas ihanan ihmisen kanssa suven kauniin juhlan :O
- OliviaKoo
Sitäpä sitä toivottelen minäkin. Aurinko paistaa ja linnut laulaa, mutta ei taida olla kesä, on niin pirun kylmä tuuli.
Köllöttelyä kotona, sitä tämä juhannus on. - NainenS
Hyviä Juhannusjuhlia kaikille vapaana oleville. Itse olen työn merkeissä koko Juhannuksen, huomenna suunnittelin kyllä yhdellä siiderillä käyväni tyttöystävien kanssa iltavuoron jälkeen.
- parvekkeen vanki
Höpsistä tuosta nimimerkistä. Kuitenkin katselen parvekkeelta kesäyötä ja muistelen menneitä juhannuksia,jolloin meno oli toisenlaista..Nyt olen niin tyytyväinen,että saan olla omassa kodissani.Vaikka ei ole sydänystävää,ei haittaa,koska ne kokemukset ovat olleet niin epäonnistuneita.Tämä ei ole ruikutus vaan helpotuksen huokaus..Hyvää Juhannusta kaikille elämää kokeinelle,onnea jokaisen etsivän elämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622572Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999849Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537743Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956512SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936237Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675851Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515233HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1234884Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074574
