Näen toistuvasti unia erilaisista ja erivärisistä kristalleista, ja niillä tuntuu olevan aina jokin suuri merkitys niissä unissa.
Yhdessä unessa kannoin mukanani kahta todella suurta, vaaleanpunaista kristallikidettä. Myöhemmin unessa löysin paikan, jossa näitä kiteitä kasvoi valtavina ryppäinä. 
Toisessa unessa olin avaruudessa ja näin kuinka Maata uhkasi jokin pimeä voima. Sitten yhtäkkiä maapallon ympärille kiertyi sinisestä kristallista muodostunut suojakilpi. Itselläni oli myös kädessä tästä samasta, syvän sinisestä kristallista muodostunut pallo.
Viimeisimmässä unessa olin lähdössä jonnekin matkalle. Minulla oli kädessäni kaksi suurta läpinäkyvää kristallikidettä. Yhtäkkiä toinen kristalli muuttui syvän violetiksi toisen pysyessä läpinäkyvänä. Tuntui, että sillä oli jotakin tekemistä auran energiakeskusten kanssa.
Olisiko kenelläkään mitään hajua mitä nuo kristallit saattaisivat symboloida unissa? 
En ole päivätajunassa tekemisissä kristallien kanssa.
Kristalliunet
2
1128
Vastaukset
- Qadesha
Varmaan tiedätkin mihin tsakroihin eli energiakeskuksiin nuo kristallit perinteisesti liitetään, mutta tässä nyt kumminkin listaa:
Vaaleanpunainen kristalli eli ruusukvartsi liitetään useimmiten sydäntsakraan. Kyseeseen tullee (korkeammat eli epäitsekkäät) rakkauden tunteet.
Syvä sininen, indigoksikin nimitetty, on puolestaan 3. silmän väri eli 6. tsakra. Alana selvänäkö, enneunet yms.
Kirkas ja violetti kristalli useimmiten liitetään kruunutsakraan eli 7. tsakraan. Jotkut katsovat että violetti koskisi myös 3. silmää.
Koska unet ovat aina henkilökohtaisia oli niissä mitä hyvänsä aineistoa, ihminen itse yksin voi tietää mikä hänelle itselleen mitäkin symboloi. Itselleni tulee kristalliunista mieleen että unennäkijä kaipailisi tasapainotusta niihin asioihin elämässään mihin nämä tsakrat liittyvät. Tässä siis kyseeseen tulevat sydäntsakra ja 3. silmä ja kruunutsakra (paitsi jos sininen oli enempi taivaansinistä kuin tummempaa indigoa, niin silloin kyseessä on kurkkutsakran väri, ja liittyy siten kommunikaatioon).
Maapallokin saattaa symboloida unennäkijää itseään, sillä onhan meistä jokainen kuitenkin tavallaan oma lajinsa, kokonainen eri osasten kansakunta yhtenä ihmisenä. Violetti puolestaan on henkisyyden ohella myös parantamisen väri, joten olisiko siinä vinkkiä taas että kaivataan parannusta ja tasapainottumista? - Synergy Energy
mutta luepa tuo tarina, jonka juuri laitoin tälle palstalle. Ehkä kristalliunesi symboloi oikeasti jotain. Mutta sen vain sinä voit tietää.
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1255242Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1874961"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste853444Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072986Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242322Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2411747Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.821325- 991309
 Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.741010Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.100957