Olen paras ja sillä syylä

Kukapa ei ottaisi kunniaa itselleen, kun siihen on julkisuudessa mahdollisuus kjäh.
6468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

erkin kans, minä satsaan satasen, että häviät

Äänestä

Tai sitten siniset pillerit on loppu?

Äänestä
  • Enkä tarvitse siis pillereitä vaikka minua tuupataankin säännöllisesti " takaressuun " , Kekkuli Kekkonen siellä jytyyttää aamuin illoin, väliin päivälläkin.

    Kun saisi vielä tuon Raidin ihastumaan, olen kyllä koettanut nikkaroida viestejä hänen palstalleen niin vimmatusti kuin mahdollista, Kekkuli on kuitenkin ehtinyt enemmän ja on nyt hanuri turvoksissa.

    Mutta se hyvä merkki kyllä on olemassa että ei ole minua kovin paljon huomauteltu, vaikka sähisenkin siellä ämmmille kuin isäntä konstanaan.

    Ehkä pääsen vielä tututsamaan Jorma Raidiin.

    Äänestä

Kun kekkuli on reissussa näen usein painajaisia... itselleni on sattunut, paljonkin selittämättömiä ( unia jotka sittemmin ovat käyneet toteen) kuin myös tuntemattomien henkilöiden ilmestyminen sängyn viereen ollessani lapsi. Aikuisena olen nähnyt aavistuksen kummituksesta.
Onko teillä kokemuksia tämmöisestä?

Itselläni uniin tulee kaikki Bodomin mysteerin henkilöt. Olen nimittäin rajoittuneisuuteni vuoksi satsannut koko aikani viimeiset kolme vuotta tähän tapaukseen.
Olen ollut usein hoidossa, mutta sielläkin on hyvät yhteydet.
En saa unta kuin vartin pätkissä ja silloinkin mustapartainen mies tai kioskimies joskus jopa Asssman nylkyttää minua.
No sehän on tietysti Kekkuli Urho mutta näen semmoisia.

Äänestä

Multinikkeily on asia, johon puuttuminen on aina ihmetyttänyt minua.
Olen kirjoittanut konstana , Seppona , kaunokkina, Kay Scarpettana, Lydia 06 ja 07 , Home Officerina, jopa joskus pilanpäiten Q nakin...sekä sitten myös kakena ja karrana...onhan niitä, tilanteen ja tunnelman mukaan.

. Siinä kaikki. Minun puolestani te kaikki voitte ottaa vaikka 100 nikkiä. Mihin ne asiat siitä muuttuvat? Vastuu on aina lukijalla, mulkut niuhottajat.
Asia on tärkein ja aina minut tunnistaa tyhmimmätkin ainakin siitä että olen oikeassa.

Äänestä
  • pelkäsin että olet lähtenyt juhannuksen viettoon, mutta et ;-)

    Multinikkeily on varmaan mukavaa. Minä ainakin saan nauraa itseni kipeäksi noista sun jutuista.

    Fanisi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


* konsta * kirjoitti:

Kukapa ei ottaisi kunniaa itselleen, kun siihen on julkisuudessa mahdollisuus kjäh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu