Joo, eli sellasta kyselisin kun omaan kypärään ei sitten millään löydy tummennettua visiiriä niin myydäänkö jossain jotain tummennettua kalvogrippiä mitä vois laittaa visiiriin, ja olisko tälläinen vielä sallittua "kiinnittää" visiiriin?
Tummennusta visiiriin?
Velppa
6543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ainakin " PROGRIP"in valikoimasta löytyy erilaisia kalvoja visiireihin. Jos kiinnostaa niin multa löytyy joitain malleja, 040-5516664 tai s- postilla [email protected]
Biltemasta kuulema kaverin mukaan saa aurinkosuojakalvoa mitä kuuluu laittaa autojen ikkunoihin, mikä kuulema toimii, halvin on 5 euroa.
Ja visiiristä ei näe ulkoota päin sitten yhtään mitään, joten kannattaa harkita ostaako ~ 40 euroa maksavan tummennetun visiirin vaiko 5 euroa maksavan rullan, suosittelen!
(saattaa olla laiton, mutta tätä ei näe vaikka visiiri olisi auki)
Tai spray maalia värivalikoimaakin löytyy.....
Voi vittu kalvoja...
Eikös tuo ole aika riski sprayjata visiiri, sitäkö tarkotit?
Tuosta muovista, että se on todella vaikea saada taseks vielä jos sen liimauttaa siihen eli jos toisellä puolella kiinnytykseen sopivaa materiaalia..
Paras oli muutamalla teipinpalasella laittaa, sillon saa sen paljon tasasemmaks, eikä jää ilmakuoppia..
Aurinkosuojakalvon kun teippaa tavallisella läpinäkyvällä (tietenkin) teipillä niin ei edes teippiä näy ja pysyy hyvin, ja tarvittaessa saattaa välillä täytyä lisätä teippiä jos on vaikka kova tuuli ajaessa..(Siis jos visiriiä pitää auki paljonkin)