Eikö Jämsänkosken kaupunki voisi kesäisissä suursiivouksissaan humioida J J teatterin kahvion lattian ja sisääntuloaulan lattian ? Ovat aivan sikakunnossa....Kukaan ei saa niitä pysymään siistinä ennkuin ne on pesty,pohjustettu ja konetettu kuntoon.Kävi sääliksi se tyttö joka ennen näytäntöä yritti mopata parhaan kykynsä mukaan.
lattianvahaus
kutsuttu
131063
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Joko ne lattiat on siistitty?
kyllä on. Ja nyt kaikki kiiltää komiasti! Kun vain kiiltäisi koko touhu yleensäkki.
Kiitos!
kuka siellä on moppaamassa ollut?
Jos on mopattu,niin vaha on kyllä unohtunut vetää.Samallainen harmaatöhnä se lattia oli kun ennenkin.
Ei siitä lattiasta saa siistin näköistä vaikka kuinka moppais ja vahais. Uusi lattia sinne pitäis laittaa!
Taas ruinataan kaupunkia apuun. Ei ihme että rahat hupuloituu, kun tällaiseenkin tarvitaan kaupungin palkkalistoilla oleva siivousporukka. Missä on teatterilaisten talkoohenki? Entä yleisön kannatus?
Kuules talkoohenkinen,lattianvahaus on taitolaji ja sen osaa koulutettu siistijä,elikkä ammatti-ihminen!
Kun tulen sinne teatterille,jätän auton torille (kun ei muualle mahdu) niin mistä minä tulen teatterille,portaat on hävinneet???
Joo auto torille ja sit vain kierrät kylän kautta tai sieltä kyöpelin kautta mutaista lälly mäkeä teatterivetimissä! Kaikkee tehään, että voi taas paikallislehdessä kirjottaa kun ei teatterissa käy ketään!
Ei ole paljon asiaa ajateltu, kun portaat on korvattu kivenmukuroilla. Teatterin edessä ei paljon parkkitiloja ole, joten tori olisi luonteva parkkipaikka. Paha on nyt sitä kinkamaa naisten piikkikoroilla kiivetä miltään puolelta. Kukahan tuommoisen idean on päähänsä saanut?
Nyt on kaunis lattia J J teatterilla ja kiitos siitä kuuluu Peutereelle,kiitos! Ja onnea...
Hyvä, että lattiat on kunnossa. J J teatteri on hieno asia paikkakunnalle. Paljon hienompi kuin vielä tässä vaiheessa osataan kuvitellakaan.
Ulkopuolinen, mutta teatterista innostunut