Mitä mieltä vanhemmat olette jos lapsenne saa itse tehdyn kastelahjan kummilta, olipa se sitten valokuvakehys, villasukat tai mikätahansa?
Vai odotatteko niitä hopeakehyksiä, koruja ja muita hienouksia?
Itselläni lahjan hankkiminen ei ole rahasta kiinni (saattaa jopa tulla kalliimmaksi kuin tavalliset hopeakehykset..), tykkään vaan niin kovasti tehdä itse! :)
No joo, empä minä yleensä ajattele että pitäisi olla kovin kallista ja hienoa.
Minä arvostan kovasti jos saan jotain itse tehtyä lahjaksi, niin käy vaan harmittavan harvoin nykyään.. :(
Kerrohan sinäkin mielipiteesi!
Pst. Kysyin samaa jo toisessa ketjussa, ajattelin että täältä voisi myös saada mielipiteitä :)
Itse tehty lahja
4
983
Vastaukset
- kyllä...
olisi ihanaa, jos lapsi saisi itsetehdyn lahjan.
Arvostaisin paljon enemmän, kuin ostettua. - .---
Itse tehty lahja mainio,minä ainakin arvostan.
- aloittaja
Mukava tosiaan kuulla että olistte ilahtuneita itsetehdystä lahjasta!
Uskon että myös kummilapseni vanhemmat ovat, toinen heistä tekeekin paljon käsi/puutöitä :)
Tämä epävarmuus mikä mulle on jäänyt kaikesta itsetehdystä johtuu varmaan eräästä tuttavasta joka arvostaa vain kaikkea huippukallista ja merkkijuttuja (iittala ym) :(
Eli jos hänelle ei vie lahjaksi jotain suurta ja kallista ni on aivan sama antaako esim. hieman edullisemman maljakon tai tyhjän tulitikkuaskin:( - kädentaitoinen...
... ei voisiparempaa lahjaa ajatellakaan, kuin oma tekemä. Erikseen sitten, jos käsintehdystä tulee surkea kyhäelmä.
Mieluummin aikaa lapselle, ei turhaa roinaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2014637
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!482197- 691876
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1361474Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3591397Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss931019SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä27994Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10939Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte171846Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186746